Minix NEO X8-H Plus – najnowszy mini PC z systemem Android

Autor: Dział Prasowy, 11 sierpnia 2015 22:34:40

Minix X8-H Plus to najnowszy kombajn multimedialny z systemem Android, który wprowadziła na polski rynek firma C4i. Jest godnym następcą poprzedniego modelu Minix Neo X8H. Urządzenie, podłączone do telewizora lub monitora, zmienia oblicze domowego kina, oferując funkcje wielozadaniowego centrum multimedialnego. Minix X8-H Plus pozwala na wygodny dostęp do różnego typu mediów, korzystanie z zasobów internetowych i gier. Sprawdzi się także jako nowy, pełnoprawny komputer osobisty.

Najnowszy produkt firmy Minix jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Cortex A9r4, dedykowany układ graficzny z ośmioma rdzeniami Mali-450 GPU oraz 2 GB pamięci RAM DDR3. Dla użytkownika pozostawiono 16GB pamięci flash eMMC, którą można rozszerzyć za pośrednictwem zewnętrznej karty SD lub pamięci USB. MINIX NEO X8-H pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4.2 (KitKat) i jest wyposażony w moduł WiFi 802.11ac, działający w dwóch pasmach: 2.4GHz/5.8GHz (2,4 / 5GHz). Dzięki temu połączenie bezprzewodowe jest bardziej wydajne i stabilne, a także umożliwia uzyskanie nawet sześciokrotnie wyższej prędkości transmisji danych w stosunku do poprzednich modeli MINI − do 433Mb/s. Oprócz tego urządzenie wyposażono w gigabitowy port Ethernet, pozwalający na niezależne od WiFi, płynne korzystanie z zasobów sieciowych

Minix Neo X8-H Plus to kompaktowe urządzenie o kwadratowym kształcie, mające jedynie 128 mm szerokości oraz zaledwie 20 mm wysokości. W przypadku korzystania z połączenia bezprzewodowego, konieczne jest podłączenie anteny Wifi Dual Band, która dodaje 12cm wysokości i posiada nietypowy, płaski kształt. Obudowa jest wykonana ze smakiem i  ogromną dbałością o detale. Na tle konkurencji wyróżnia się niezwykle estetycznym oraz minimalistycznym design’em.

Zastosowany w Neo X8-H Plus procesor zapewnia wysoką wydajność i energooszczędną pracę. Urządzenie jest pierwszym multimedialnym odtwarzaczem 4K, pracującym pod kontrolą systemu Android, z możliwością pozostawienia po włączeniu w trybie stand-by. W NEO X8-H Plus nie ma potrzeby wyłączania zasilania. Układ procesora Quad-core ARM CPU posiada wbudowany system kontroli termicznej, zabezpieczający przed przegrzaniem. Daje to użytkownikom pewność, że mogą zostawić urządzenie zawsze włączone, zaś jego praca jest bezgłośna. Dzięki temu Neo X8-H Plus jest jednym z najbardziej energooszczędnych odtwarzaczy Android na świecie, zużywającym jedynie 3W mocy w trybie czuwania. Wybudzenie urządzenia do ponownej pracy zajmuje kilka sekund.

Zastosowany procesor Octo-Core GPU Mali-450 sprawia, że grafika w NEO X8-H Plus uzyskuje nowy poziom jakości, oferując dwukrotnie większą wydajność od układu Mali-400 z poprzedniego modelu. GPU koncentruje się na maksymalizacji efektywności przetwarzania, dzięki której NEO X8-H Plus zapewnia doskonałą jakość obrazu i wspaniałe doświadczenia graficzne. Urządzenie z łatwością obsługuje wszystkie najnowsze gry na platformę Android i stanowi idealne rozwiązanie dla miłośników tego typu rozrywki. Wysoką wydajność sprzętu w grach potwierdzają liczne testy i rezultaty w tzw. benchamarkach. Do pełnego wykorzystania  możliwości urządzenia wymagany będzie jedynie kontroler do sterowania, podłączony do złącza USB lub poprzez Bluetooth. W wielu aplikacjach wystarczy natomiast klawiatura z myszą powietrzną.

Dostępne złącza umieszono na prawej i tylnej ściance obudowy NEO X8-H Plus. Znajdziemy tam port micro USB OTG, 3 x USB 2.0. Wyjście HDMI w wersji 1.4 obsłuży rozdzielczość 4K z szybkością do 30 klatek na sekundę. Dźwięk można przesłać zarówno poprzez HDMI, jak i cyfrowego wyjścia optycznego (Toslink) lub portu stereo Jack 3,5 mm. Urządzenie wyposażono także w gniazdo kart SD 3.0 / MMC V4.41, port Ethernet do przewodowej sieci LAN, port mikrofonowy, słuchawkowy oraz odbiornik IR. Dołączony do zestawu pilot na podczerwień posiada kilka klawiszy kierunkowych, przycisk power, enter, home, back oraz skrót do ustawień menu. Niestety nie jest w stanie obsłużyć wielu aplikacji, dlatego polecanym dodatkiem jest bezprzewodowa klawiatura QWERTY z funkcją myszy powietrznej, np. Minix Neo A2 Lite lub Deluxe. Możliwe jest także sterowanie NEO za pośrednictwem telefonu oraz tabletu z Androidem, zaś preinstalowana usługa AirPlay pozwala w niezwykle płynny sposób udostępniać treści z naszych mobilnych urządzeń. Niewątpliwym atutem modelu jest również obsługa HDMI-CEC, co pozwala na podstawowe sterowanie X8-H Plus i pozostałymi urządzeniami z HDMI-CEC w naszym kinie domowym, wyłączenie jednym pilotem.

Interfejs użytkownika, jak na system Android przystało, jest niezwykle przyjazny. Umożliwia dostosować wygląd do własnych potrzeb. Dodatkowo, producent udostępnił do wyboru własny, firmowy launcher – Minix Metro, który ułatwia uruchamianie najczęściej używanych aplikacji. Nieograniczony dostęp do platformy Play Google daje natomiast możliwość pobierania tysięcy aplikacji, gier oraz programów biurowych.

NEO X8-H Plus jest wyposażony w fabrycznie zainstalowane oprogramowanie XBMC MINIX Edition (Gotham), z pełną obsługą dekodowania sprzętowego. Ta specjalna wersja jako pierwsza na świecie pozwala na dekodowanie 4K XBMC na systemie Android ™. XBMC to odtwarzacz multimedialny, znany użytkownikom również dzięki bliźniaczej wersji KODI, który pozwala odtwarzać i przeglądać większość filmów, muzyki, jak i podcasty internetowe oraz wszystkie popularne cyfrowe formaty plików multimedialnych z lokalnych i sieciowych nośników. Ponadto, w wersji SET TOP BOX, oferowanej przez C4i, odtwarzacz XBMC został wyposażony w niezbędne wtyczki pozwalające uzyskać praktycznie nieograniczony, darmowy dostęp do tysięcy filmów, seriali, relacji sportowych oraz programów telewizyjnych poprzez wtyczki Icefilms, MuchMovies HD, 1Channel, Film.On.TV czy Football Today. Za sprawą dedykowanej aplikacji, do dyspozycji użytkownika będą filmy YouTube oraz polskie kanały telewizji internetowej (dodatek Telewizja Polska, obejmujący m.in. takie serwisy jak: ipla, iplex, player, TVP VOD, onet VODtv, SuperFIlm, eskaGo, PolskyTV itp.). Dzięki wtyczkom Radio App, Shoutcast2 czy Polskie Stacje Radiowe można będzie słuchać niezliczonych stacji radiowych z całego świata. Dodatkowo, z oferowanymi wtyczkami, XBMC będzie potrafiło w locie ściągnąć wymagane napisy do filmów czy seriali. Istnieje możliwość sterowania odtwarzaczem XBMC za pośrednictwem telefonu lub tabletu z system Android oraz Apple, odpowiednio dzięki aplikacjom Yatse / KODI Remote.

Minix Neo X8-H Plus obsługuje znane serwisy muzyczne: Spotify, Tidal i Google Music, które oferują dostęp do ogromnej liczby albumów muzycznych w najwyższej możliwej jakości dźwięku. Minix jest również wyposażony w doskonały nadajnik Bluetooth, dzięki czemu zsynchronizuje się z naszymi głośnikami Bluetooth. Specyfikacja urządzenia podaje natywne wsparcie dla plików MP3, WMA, WAV, OGG, OGA, FLAC, ALAC, APE oraz AAC. Co bardzo istotne, w odróżnieniu od innych urządzeń, Neo X8-H Plus obsługuje natywnie − podczas odtwarzania z XBMC dźwięku wielokanałowego − Dolby Digital, DTS passthrough zarówno w trybie Raw, jak i downmix do stereo.

NEO Neo X8-H Plus obsługuje rozdzielczości 4Kx2K UHD oraz sprzętowo kodek HEVC H.265, sprawiając, że obraz jest bardziej przejrzysty i posiada znacznie lepszą jakość podczas oglądania treści multimedialnych na większych ekranach telewizyjnych. Wsparcie dla standardu 4Kx2K UHD oznacza gładsze krawędzie oraz głębię, tworząc bardziej szczegółowy i płynny obraz.

Oferowany zestaw z urządzeniem zawiera obok zasilacza, skróconej instrukcji obsługi i pilota na podczerwień, kabel HDMI, kabel micro USB i kabel OTG. Na początku przygody z X8-H Plus powinno to wystarczyć do podłączenia podstawowych urządzeń. Ponadto firma Minix cieszy się renomą w kwestii wparcia sprzętowego swoich modeli, dlatego możemy być niemal pewni, że i ten model będzie posiadał w przyszłości dostęp do najnowszego oprogramowania.

Cena detaliczna urządzenia Minix NEO X8-H Plus w wersji podstawowej to 657,00 zł brutto, w wersji SET TOP BOX z zainstalowanym, opisanym wcześniej oprogramowaniem i wtyczkami  kosztuje 687 zł brutto, natomiast wersja z  klawiaturą NeoA2Lite oferowana jest  w cenie 727 zł. Z uwagi na  dość pracochłonną procedurę instalacji oprogramowania firmowego (należy wykonać 6 kolejnych aktualizacji) wersje SET TOP BOX mają aktualne oprogramowanie firmowe, w wersjach pozostałych aktualne  oprogramowanie instalowane jest na życzenie lub klient aktualizuje je samodzielnie przez sieć.

Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta dla firm oraz 24-miesięczną dla użytkowników domowych.

Urządzenie jest dostępne w sklepie elektronicznym firmy www.c4i.com.pl z możliwością odbioru osobistego.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0