Bezprzewodowy router LevelOne

Autor: Dział Prasowy, 14 lutego 2013 10:15:49

LevelOne, niemiecki producent kamer IP i rozwiązań sieciowych wprowadził na polski rynek bezprzewodowy router WBR-6012. Szereg zabezpieczeń i trybów zwiększających jego funkcjonalność m. in zdalne sterowanie, sprawia, że  znajdzie on zastosowanie zarówno w domu jak i małym biurze.

 

Bezprzewodowy router LevelOne WBR-6012 wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Szybkość transferu w sieci WLAN sięga 300 Mb/s w standardzie 802.11n i umożliwia  szybką i pewną wymianę plików np. podczas prowadzenia rozgrywek w sieci lub strumieniowania wideo do TV czy odtwarzacza multimedialnego. Ogromny zasięg oraz wydajność, sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dopasowane do potrzeb domowych użytkowników i małych biur. Urządzenie jest kompatybilne wstecz, z technologiami 802.11 b i g, dzięki czemu umożliwia podłączenie również starych urządzeń WiFi.

Zaawansowane techniki zabezpieczające

Dla konstruktorów LevelOne bezpieczeństwo sieci użytkownika jest zawsze priorytetem. Dlatego Model WBR-6012 zaopatrzony został w szereg funkcji zabezpieczających takich jak: SPI, filtrowanie pakietów, filtrowanie domen, filtrowanie zawartości URL, kontrola dostępności MAC. Wszystkie te cechy wraz z wbudowanym Firewallem  zapewniają maksymalną ochronę przed atakami opartymi o adres IP, ataki DDoS, nieautoryzowany dostęp czy strony z niechcianą treścią.

Szybka instalacja

Do urządzenia dołączona jest płyta CD z oprogramowaniem „Easy Setup Utility”, zawarta na niej aplikacja upraszcza pierwszą instalację routera. Kreator przeprowadza użytkownika przez proces konfiguracji. Możliwe jest również skonfigurowanie urządzania poprzez przeglądarkę w bardzo intuicyjnym menu z opcją „wizard” dosłownie krok po kroku.

Zwiększona funkcjonalność

Rozszerz zasięg sieci WiFi dzięki technologii trybu WDS. Funkcja ta polega na płynnym „mostowaniu” połączeń, co wpływa na zwiększenie zasięgu sygnału i jego odbiór z różnych pomieszczeń. By ograniczyć zakłócenia z innych sieci, urządzenie zaopatrzono w automatyczny wybór kanału. Wbudowana opcja Wake-on-LAN, pozwala przez sieć lokalną lub Internet włączyć zdalny komputer, wysyłając do niego specjalny, tzw. magiczny pakiet sieciowy (magic packet).

Urządzenie objęte jest 5 letnią gwarancją, a cena detaliczna sugerowana przez dystrybutora – Impakt, wynosi 115 zł.

 

Cechy urządzenia:

- Przepustowość w sieci WiFi do 300 Mbps
- Rozszerzony zasięg sieci WiFi dzięki technologii trybu WDS
- Automatyczny wybór kanału, by ograniczyć zakłócenia z innych sieci
- Wbudowana opcja Wake-on-LAN, pozwala na zdalny start/wyłączenie komputera
- Funkcja QoS umożliwia sprawiedliwe zarządzanie przepustowością
- Wbudowany solidny Firewall aby zabezpieczyć się przez intruzami
- Bezproblemowy sposób zabezpieczania sieci WiFi poprzez przycisk WPS
- Prosty, przyjazny użytkownikowi interfejs


Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign