Dotykowe notebooki i ultrabooki ASUSa na targach CES 2013

Autor: Dział Prasowy, 11 stycznia 2013 12:14:36

Na tegorocznych targach CES 2013 ASUS zaprezentował szeroką gamę notebooków z ekranami multidotykowymi, umożliwiającymi pełną obsługę systemu Windows 8. Wśród prezentowanych modeli znajdują się Transformer Book z odłączanym 13-calowym wyświetlaczem, który może pełnić funkcję samodzielnego tabletu; ASUS Taichi z dwustronnym ekranem, a także lekkie i eleganckie Ultrabooki ASUS Zenbook Touch.

 

ASUS Transformer Book – notebook z odłączanym ekranem

ASUS Transformer Book to potężne, mobilne urządzenie z systemem Windows 8, łączące w sobie funkcje tabletu i notebooka. Kiedy najważniejsza jest mobilność, ASUS Transformer Book jest smukłym i lekkim tabletem z ekranem o przekątnej 13,3 cala i procesorem trzeciej generacji Intel® Core™ i5 lub i7. Karta SSD o pojemności 128GB zapewnia wystarczającą przestrzeń dla aplikacji i danych systemu Windows 8, natomiast mutlidotykowy ekran Full HD w technologii IPS zapewnia żywe kolory i szerokie kąty widzenia. Jeśli potrzebujemy bardziej wydajnego urządzenia, ASUS Transformer Book można szybko podłączyć do stacji dokującej, aby powstał kompaktowy i w pełni funkcjonalny notebook z podświetlaną klawiaturą, dużym touchpadem i twardym dyskiem o pojemności do 500GB. Dok jest również wyposażony we własną baterię, pozwalającą na dłuższą pracę, a także zestaw gniazd (m.in. USB 3.0).

 

ASUS Taichi – elastyczne połączenie notebooka i tabletu

ASUS Taichi to smukły i elegancki Ultrabook™ o wyjątkowej konstrukcji. Posiada dwa ekrany, pozwalające na połączenie najlepszych cech notebooka i tabletu. Został wyposażony w procesor trzeciej generacji Intel® Core™ i dysk SSD. ASUS Taichi posiada dwustronny ekran Full HD o przekątnej 11,6 lub 13,3 cala z technologią IPS. Po otwarciu pokrywy ASUS Taichi to bardzo wydajny Ultrabook™ z podświetlaną klawiaturą i dużym touchpadem. Przy zamkniętej pokrywie staje się lekkim tabletem z ekranem multidotykowym, łatwo i intuicyjnie obsługiwanym przy pomocy precyzyjnego rysika. Dwa ekrany w ASUS Taichi mogą pracować równolegle, pozwalając na udostępnianie i dzielenie się danymi w łatwy sposób. W trybie pracy dwuekranowej oba wyświetlacze traktowane są autonomicznie, co pozwala m.in.. na równoczesne wyświetlanie prezentacji na zewnętrznym ekranie i notatek prelegenta na ekranie wewnętrznym. Tryb lustrzany służy do wyświetlania tego samego obrazu na obu ekranach, co pozwala na łatwe udostępnianie treści oraz prezentowanie materiałów małym grupom odbiorców, bez konieczności korzystania z dużych i nieporęcznych monitorów zewnętrznych.

 

ASUS Zenbook Touch – Ultrabook z dotykowym ekranem

ASUS Zenbook Touch to najbardziej zaawansowany z dostępnych w ofercie ASUSa Ultrabooków. Zarówno 13,3-calowy model UX31A jak i 15,6-calowy U500VZ stanowią połączenie rewelacyjnej wydajności z oryginalną metaliczną obudową i ekranem mutidotykowym Full HD z technologią IPS. Smukła, mierząca jedynie 3mm grubości i ważąca 1,3 kg konstrukcja modelu ASUS Zenbook™ Touch UX31A mieści w sobie procesor trzeciej generacji Intel Core™ i5 lub i7 oraz do 8GB pamięci RAM, a także kartę SSD o pojemności 256GB. Model Zenbook™ Touch U500VZ posiada czterordzeniowy procesor trzeciej generacji Intel Core i7, 8GB pamięci i kartę graficzną NVIDIA® GeForce® GT650M zapewniającą wysoką wydajność pracy. U500VZ waży jedynie 2 kg przy zaledwie 6mm grubości w najcieńszym punkcie. Posiada dwa dyski SSD o pojemności 256GB w konfiguracji RAID 0, a także zewnętrzny subwoofer, zapewniający bogate, kinowe brzmienie.

 

ASUS VivoBook – wszechstronny notebook

ASUS VivoBook to wydajny, wszechstronny i niedrogi notebook dla każdego użytkownika chcącego w pełni cieszyć się z dotykowych funkcjonalności Windows 8. Dostępny w wariantach z ekranami o przekątnej 11,6 oraz 15,6 cala ASUS VivoBook posiada smukłą konstrukcję, procesor trzeciej generacji Intel® Core™ i3, i5 lub i7, a także wydajną kartę graficzną NVIDIA® w wybranych konfiguracjach. VivoBooki wyposażono w ekran multidotykowy, pokaźnych rozmiarów touchpad z technologią Smart Gesture, wysokiej jakości układ audio SonicMaster oraz funkcję rozruchu komputera w 2 sekundy „instant-on”. Każdy z notebooków ASUS VivoBook posiada też darmowy, trzyletni dostęp do 32GB przestrzeni magazynowej w usłudze ASUS WebStorage.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0