Razer Edge pierwszy tablet gamingowy

Autor: Dział Prasowy, 09 stycznia 2013 22:18:50

To tablet, to PC, to konsola! Właściwie Razer Edge łączy cechy wszystkich tych urządzeń, będąc jednocześnie w pełni funkcjonalnym komputerem PC i najpotężniejszym tabletem na świecie. Co więcej, urządzenie posiada cztery, stworzone specjalnie z myślą o graczach, tryby pracy i umożliwia swobodną grę we wszystkie znane z PC tytuły i wygodną obsługę aplikacji.


Znana z dostarczania najnowszych technologii, oprogramowania oraz zintegrowanych systemów dla graczy firma Razer™, ogłosiła dzisiaj plany rozpoczęcia produkcji ciepło ocenianego konceptu Projekt Fiona. Dystrybucja Razer Edge do sieci sprzedaży w Północnej Ameryce i w rejonie Azji-Pacyfiku ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Pierwsze koncepty Razer Edge, znane wówczas jako Projekt Fiona, zostały zaprezentowane w styczniu 2012 r. podczas targów CES. Już wtedy prototyp pierwszego na świecie tabletu dla graczy cieszył się wielkim uznaniem, a urządzenie otrzymało nagrodę CNET „Best of CES 2012” przyznawaną w plebiscycie przez samych graczy. Warto wspomnieć także inne wyróżnienia, w tym „Hot Stuff” magazynu Stuff, „Best of CES” serwisu IGN, czy przyznaną przez magazyn Laptop nagrodę „Best of CES”.

„Projektując autorski tablet, za cel postawiliśmy sobie dostarczenie fenomenalnych wrażeń wszystkim graczom mobilnym. Łącząc najlepsze cechy komputerów PC i konsol oraz wykorzystując potencjał systemu Windows 8 udało nam się osiągnąć zamierzony cel”. – komentuje Min-Liang Tan, współzałożyciel, CEO i dyrektor kreatywny Razer. „Jak łatwo się domyślić, społeczność fanów dała nam jasny sygnał, że zmierzamy w dobrym kierunku. Dzisiaj wdrażamy nasze plany w życie i przy niesłabnącym wsparciu graczy tworzymy urządzenie, jakiego jeszcze nie widział świat”.

Pierwszy na świecie gamingowy tablet został zaprojektowanych przez samych graczy w bezprecedensowym procesie crowdsourcingu, w którym miliony osób miały okazję zadecydować o finalnej specyfikacji Edge. Firma Razer zdecydowała, że to właśnie społeczność graczy wybierze optymalny hardware, gabaryty czy nawet przedział cenowy, oddając swoje głosy, komentując i zgłaszając pomysły na stronach www.facebook.com/razer czy www.twitter.com/cultofrazer.

Gracze z całego świata mają powody do dumy, bo oto wzięli udział w tworzeniu jedynego w swoim rodzaju przenośnego urządzenia, wykorzystującego najnowszą technologię Intel i NVIDIA. Dzięki potężnemu procesorowi Intel Core, Razer Edge poradzi sobie nawet z najnowszymi grami, zachowując ich pełną funkcjonalność. Karta grafiki NVIDIA GeForce z kolei zapewni oszałamiającą jakość obrazu.

„Gracze to wyjątkowo wymagająca społeczność, szczególnie jeśli chodzi o wydajność. Z przyjemnością pracowaliśmy wspólnie z Razerem nad zaspokojeniem ich potrzeb poprzez stworzenie potężnego tabletu, opartego na rodzinie procesorów Intel Core 3. generacji.” – mówi Brad Graff, Director of Consumer Marketing, Mobile Communications Group w firmie Intel. „Razer Edge to najlepszy przykład na to, jak wiele mogą osiągnąć liderzy innowacji, współpracując ze sobą”.

Dzięki wykorzystaniu systemu Windows 8 i architektury Intel, Razer Edge będzie natywnie obsługiwał szeroką gamę najnowszych gier, bez konieczności portowania, czy dodatkowej optymalizacji.

Przełomowe urządzenie będzie dostępne w dwóch modelach: standardowym Razer Edge i Razer Edge Pro. Podstawowa wersja zostanie wyposażony w procesory Intel Core i5, GPU NVIDIA GT640M LE, 4 GB pamięci DDR3 RAM i dysk SSD o pojemności 64GB. Razer Edge Pro z kolei będzie posiadał mocniejszy procesor Intel® Core i7, GPU NVIDIA GT640M LE, 8GB pamięci DDR3 RAM oraz dysk SSD o pojemności 128GB lub 256GB. Oba modele będą dostępne w sprzedaży w cenie od $999.

Obydwie wersje pojemnościowe Razer Edge Pro będą także oferowane w zestawie z kontrolerem. Wszystkie modele będą wyposażone w port USB 3.0, łączność Bluetooth 4.0 oraz będą szeroko dostępne w sprzedaży, także online, w tym na www.razerzone.com.

Dzięki czterem trybom pracy: trybowi tabletu, trybowi laptopa z dołączaną klawiaturą, dołączanym kontrolerom i stacji dokującej, Razer Edge zyska na funkcjonalności, a każdy z graczy wykorzysta go w idealny dla siebie sposób. Tryb tabletu pozwoli wykorzystać intuicyjną obsługę dotykiem Windows 8. Opcjonalna przystawka z klawiaturą (Q3 2013) pozwoli na komfort pracy znany wszystkim posiadaczom laptopów i dodatkowo będzie zawierała wbudowaną, odłączaną baterię 40Wh. Dzięki opcjonalnym kontrolerom, gracze przemienią Razer Edge w prawdziwą konsolę do gier. Są one wyposażone w precyzyjne analogi i funkcję wibracji, co sprawia, że Razer Edge staje się jeszcze bardziej innowacyjny. Obsługując urządzenie w ten sposób, gracze zapewnią sobie jeszcze niesamowite doświadczenia, również poza domem i w podróży (zamówienia przedpremierowe dostępne na www.razerzone.com, SRP $249).

Dodatkowa bateria (zamówienia przedpremierowe na www.razerzone.com, SRP $69) dwukrotnie wydłuży czas pracy urządzenia, zasilając dodatkowo podstawkę z klawiaturą oraz kontroler.

 

Razer Edge może także zostać podłączony do stacji dokującej i stać się tym samym częścią domowego systemu rozrywki. Stacja zaoferuje trzy dodatkowe porty USB 2.0, port HDMI 1.4 oraz złącza mic-in i audio-out. W tym trybie, Razer Edge stanie się pełnowartościowym komputerem PC, który dodatkowo można podłączyć do ekranu TV i obsługiwać za pomocą dowolnych urządzeń peryferyjnych Razer (zamówienia przedpremierowe na www.razerzone.com, SRP $99).

Niezależnie od miejsca i sposobu wykorzystania, Razer Edge pozwala na wykorzystanie ultra-precyzyjnego ekranu dotykowego oraz dokładnego akcelerometru. Dzięki temu, deweloperzy gier otrzymują zupełnie nowe możliwości, aby zapewnić graczom jeszcze głębsze doświadczenia, poprzez stworzenie unikalnego, hybrydowego systemu obsługi.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign