Xorb – stylowy głośnik od Gear4

Autor: Dział Prasowy, 24 listopada 2012 09:50:30

Wygląd to nie wszystko, ale coraz częściej staje się on ważnym czynnikiem branym pod uwagę podczas różnorodnych zakupów. Nowa marynarka, stół do kuchni czy telefon – kupując, coraz częściej wymagamy nie tylko doskonałej jakości, ale też walorów estetycznych. Gear4, dostawca nowoczesnych rozwiązań z zakresu audio, nieustannie pracuje nie tylko nad parametrami technicznymi swoich produktów, ale też nad ich designem. Kolejnym osiągnięciem na tej drodze jest najnowszy głośnik Xorb – niewielki wymiar i wielka moc. A wszystko to zamknięte w kulistym urządzeniu, które zmieści się wszędzie – przy komputerze, na stoliku do kawy czy na półce z książkami – i pasować będzie do każdej przestrzeni.

 

 Xorb to niewielki głośnik o szerokości i wysokości nieprzekraczającej 18 cm, ważący ok. 1,4 kg. Wewnątrz skrywa on jednak potężną moc – dwa neodymowe głośniki wysokotonowe oraz jeden głośnik niskotonowy tworzą zestaw o mocy 30W, który wypełnić może dźwiękiem nawet największy pokój. To niepozornie wyglądające urządzenie w rzeczywistości stanowi wysokiej klasy 2.1-kanałowy system dźwięku – oferuje moc dostarczaną przez większe zestawy, ale jest bardziej od nich mobilny.

 

Z tyłu głośnika umieszczony został panel sterowania, na którym poza standardowymi rozwiązaniami – przyciskiem ON/OFF, portem AUX IN, portem do podpięcia głośnika do prądu – umieszczone zostało także gniazdo USB. Umożliwia ono podłączenie do Xorb smartfona lub tabletu i korzystanie z głośnika jako ładowarki. Pozwala to na odtwarzanie muzyki, przy jednoczesnym ładowaniu urządzenia lub na ładowanie smartfona przy jednoczesnym odtwarzaniu dźwięku z tabletu. Na tylnym panelu Xorb znajdują się również regulacja głośności oraz mocy basów – każdy użytkownik może samodzielnie decydować o tym, jak wyraźne mają być niskie tony w słuchanych ścieżkach dźwiękowych.

 

Niewielkie rozmiary Xorb sprzyjają mobilności. Dlatego też producent zapewnił możliwość wyboru – kulisty głośnik dostępny jest zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej, w której łączność między nim a urządzeniem nadawczym oparta jest na technologii Bluetooth.

 

Rozwiązania i technologie zastosowane w głośniku Xorb:

  • 2.1-kanałowy system dźwięku o mocy 30W.
  • Wyposażony w gniazdo 3.5 mm pozwalające na połączenie z każdym smartfonem, tabletem czy innym urządzeniem nadawczym.
  • Pełna kontrola basów zapewniana przez pokrętło umieszczone z tyłu głośnika.
  • Gniazdo USB umożliwiające wykorzystywanie głośnika również jako ładowarki do urządzeń mobilnych.
  • Moduł łączności Bluetooth wbudowany w bezprzewodową wersję głośnika.

 

Cena i dostępność

Głośniki Xorb i Xorb Wireless dostępne będą w sprzedaży w grudniu 2012 roku, w sieciach sklepów Media Markt, Saturn i Redcoon. Cena głośnika Xorb wyniesie 349 zł, a głośnika Xorb Wireless – 399 zł.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0