Stacja prawdę o pogodzie powie

Autor: Grzegorz Barański, 29 sierpnia 2012 10:05:29

Polacy przywiązują wielką wagę do informacji o pogodzie, dlatego tak dużą popularnością cieszą się telewizyjne prognozy. Ale stopień ich sprawdzalności jest bardzo różny. Wygodnym rozwiązaniem dla każdego domu będzie zatem własna elektroniczna pogodynka
– stacja pogody.

 

Jesteśmy prawdopodobnie jedyną nacją na świecie, która przywiązuje tak wielką wagę do zmian pogody, zwłaszcza ciśnienia – gdy spada lub zbytnio skacze, zmieniają się także nasze nastroje i samopoczucie. Obcokrajowcy dziwią się takiemu powiązaniu stanu organizmu ze zmianami ciśnienia powietrza. Dlatego w wielu polskich domach podstawowym wyposażeniem obok termometrów zewnętrznych są barometry, a ostatnio coraz częściej także nowoczesne i rozbudowane w funkcje stacje pogodowe.

 

- To praktyczne i przyjemne, gdy wstając rano możemy szybko i nawet bez wyglądania za okno sprawdzić jaka jest temperatura, czy zapowiada się słoneczny, czy może raczej deszczowy dzień. Wystarczy postawić na szafce nocnej bezprzewodową bazę stacji pogody, by wiedzieć wszystko o aurze – mówi Tomasz Chrobak z Agito.pl.

 

Podstawowe parametry pogodowe wskaże tania i poręczna stacja pogodowa Hama LCD TC-II.
To właściwie zewnętrzny termometr elektroniczny, który oprócz temperatury poinformuje także o wilgotności powietrza. Zaletą tego produktu jest możliwość przyczepienia go na przyssawce za oknem, ale także wewnątrz mieszkania.

 

- Ten mini model to przyjemny i dokładny gadżet, idealny do umieszczenia za oknem. Dzięki niskiemu poborowi energii z baterii będzie działał przez bardzo długi czas, prawie jak tradycyjny termometr – mówi Tomasz Chrobak z Agito.pl.

 

Zaawansowane stacje pogodowe, z wieloma funkcjami i dużymi ekranami, prezentują się bardzo stylowo i przypominają mały tablet. Ich ekrany mają przekazywać jak najwięcej danych, czytelnie i przy użyciu wielkich cyfr, tak aby każdy użytkownik, niezależnie od wieku, potrafił szybko odczytać wskazania. Typową stacją pogodową z rozbudowanymi funkcjami i w formie tabletu jest Sencor SWS 50W. Urządzenie tej klasy wyposażone jest w duży podświetlany ekran, mierzy temperaturę wewnętrzną i zewnętrzną, a także wilgotność, „przepowiadając" pogodę na najbliższe godziny w oparciu o odbierane parametry. Spełnia także funkcje elektronicznego zegara i kalendarza. Oprócz bazy znajdziemy w wyposażeniu również drugi istotny element - bezprzewodowy czujnik zewnętrzny, który posiada mini ekran, wskazujący niczym klasyczny termometr temperaturę i wilgotność za oknem. Urządzenia te komunikują się drogą radiową, dlatego bazę można ustawić praktycznie w każdym punkcie mieszkania. Zazwyczaj mają one zasięg do 30 metrów, ale np. w modelu Hama EWS-700 bazę można ustawić nawet do 100 metrów od czujnika zewnętrznego.

 

- To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ stacja pogodowa będzie zawsze przy nas, służąc nawet jako zegarek czy datownik. W tym modelu Hama zegarek jest wyjątkowo precyzyjny -synchronizuje się drogą radiową, czyli zawsze wskazuje dokładną godzinę – mówi Tomasz Chrobak z Agito.pl.

 

Właśnie w modelu EWS-700 znajdziemy tak lubianą przez Polaków funkcję barometru. Stację tę wyróżnia możliwość pracy nawet z 3 czujnikami zewnętrznymi (w zestawie standardowym znajduje się baza plus 1 czujnik), co pozwala na dokładniejszy odczyt parametrów pogodowych. Ale stacja może także pełnić bardziej przyjemne role. Firma Meteo wyposażyła swój model SP 20 w dodatkową przydatną funkcję. Producent wyszedł z założenia, że skoro urządzenie wygląda niczym ramka na zdjęcie, może warto dodać takie zastosowanie do jej licznych parametrów. Oprócz m.in.: wskazań temperatury, ciśnienia i faz księżyca, w tym modelu znajdziemy wejście USB, które pozwala załadować na kolorowy ekran stacji dowolne zdjęcia, wyświetlające się tuż obok wskaźników pogody.

 

- Model Meteo SP 20 to idealne domowe urządzenie 2-w-1 - nie tylko praktyczne, ze względu na funkcje stacji pogodowej, ale także przyjemne dla oka, bo miło będzie, sprawdzając temperaturę, zerknąć także na zdjęcia z ostatnich wakacji czy uśmiechniętą buzię wnuczka – poleca Tomasz Chrobak z Agito.pl.

 

Stacja to nasza osobista pogodynka, informująca o tym, jak kształtuje się i jak w ciągu najbliższych godzin może zmienić się temperatura czy zachmurzenie. Będzie więc idealnym prezentem dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z nieustannie zmieniającą się pogodą za oknem. Teraz będzie łatwiej nadążyć na naszą kapryśną polską aurą.

 

Przykładowe stacje pogodowe z oferty Agito.pl:
Hama LCD TC-II, cena ok. 44 zł
Sencor SWS 50W, cena ok. 83 zł
Hama EWS-700, biała, cena ok. 201 zł
Meteo SP 20, cena ok. 309 zł

 

Pełna oferta stacji pogodowych na stronie www.agito.pl

 

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign