HiFiMAN HM-601 Slim – audiofilski odtwarzacz przenośny

Autor: Dział Prasowy, 16 sierpnia 2012 22:51:25

HiFiMAN, producent najlepszych na świecie słuchawek planarnych i przenośnych odtwarzaczy audiofilskich ogłasza kolejną premierę. HM-601 SLIM to nowa wersja uznanego wśród audiofilów odtwarzacza HM-601. HM-601 SLIM zachowało najważniejsze funkcjonalności oraz przede wszystkim rewelacyjną jakość dźwięku znaną z wyższego modelu HM-602. Dzięki szeregowi modernizacji oraz nowej technologii produkcji HM-601 SLIM jest cieńszy, lżejszy i tańszy od swojego poprzednika.

 

Antymarketing według HiFiMANa  - mniej bitów, czyli lepszy dźwięk.

 Chociaż marketingowe hasła popularnych producentów głoszą, że im więcej bitów tym lepszy dźwięk produkty HiFiMANa oraz kilku innych audiofilskich marek pokazują, że może być dokładnie odwrotnie. Dlatego HiFiMAN HM-601 Slim przetwarza dźwięk w jakości 16-bitów/44 kHz i robi to lepiej niż jakikolwiek odtwarzacz 24-bitowy w tej samej cenie!

 

Bez nadpróbkowania – bez tanich chwytów.

Do przetwarzania dźwięku w  HM-601 Slim producent użył przetwornika TDA1543, który pracuje w trybie NOS (non-oversampling). Oznacza to, że HM-601 Slim w żaden sposób nie zmienia dźwięku poprzez nadpróbkowanie, które jest sztuczną i uproszczoną formą usuwania zakłóceń, które powstają w procesie przetwarzania sygnału z formy cyfrowej na analogową. Najprostszy tryb oversamplingu x8 to także zwyczajowa forma pracy tanich przetworników 24 oraz 32-bitowych.

 

Przetwornik NOS DAC – trudniejsza droga.
Z drugiej strony rezygnacja z oversamplingu stawia dużo wyższe wymagania względem konstrukcji oraz podraża jej koszty. Wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia, którymi większość popularnych firm nie dysponuje. HiFiMAN stosuje dużo trudniejsze w implementacji rozwiązania w postaci filtrów dolnoprzepustowych, które nie mają degradującego wpływu na przetwarzany sygnał cyfrowy. Pozwala to lepiej odtwarzać łagodną analogową amplitudę sygnału, dzięki temu dźwięk generowany przez HM-601 Slim jest dużo bardziej zbliżony do oryginału.

 

Bogactwo słuchawek – bogactwo wyboru.

HM-601 Slim został wyposażony w jeden z najmocniejszych wzmacniaczy słuchawkowych na rynku. Dzięki temu jest w stanie współpracować nie tylko z dousznymi lub dokanałowymi słuchawkami przenośnymi, ale także z pełnymi nausznymi słuchawkami audiofilskimi dowolnej marki. HM-601 Slim obsługuje słuchawki o oporności do 300 Ohm, co pozwala nazwać go najwszechstronniejszym odtwarzaczem przenośnym na rynku. Dodajmy do tego liniowe wyjście, które pozwala podłączyć HM-601 do wzmacniacza jako wysokiej klasy źródło dźwięku, czyli kompaktowy odtwarzacz plików cyfrowych. Naturalnie HM-601 może pracować podłączony na stałe do prądu, jako urządzenie stacjonarne.

 

Na pokładzie od 4 do 40 GB.

Mając na uwadze różne potrzeby i możliwości finansowe Klientów HiFiMAN zdecydował o sprzedaży kilku różnych wersji pojemności pamięci pokładowej HM-601 Slim. Zakres pojemności HM-601 Slim waha się od 4 do 40GB – tak szeroka paleta możliwości jest możliwa dzięki standardowemu slotowi na karty SD (do 32GB).

 

FLAC, WAV, APE, OGG, AAC, WMA, MP3.

Zaawansowane oprogramowanie HM-601 pozwala na odtwarzanie wszystkich najpopularniejszych plików cyfrowych  - w tym audiofilskich WAV PCM oraz FLAC 24/96.


Cena: od 999 pln

Źródło: Informacja prasowa 

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign