Ultrabook Acer Aspire S5

Autor: Dział Prasowy, 25 czerwca 2012 21:39:18

Ultrabook Acer Aspire S5 jest nie tylko wyjątkowo cienki i lekki. Cechuje się też wydajnością umożliwiającą efektywne wykonywanie wszystkich codziennych zadań oraz wytrzymałością pozwalającą na bezpieczne użytkowanie w czasie podróży.

 

Aspire S5 ma obudowę o zaokrąglonych krawędziach i czarnym wykończeniu ze szczotkowanego metalu oraz pokrywę ze stopu magnezu i aluminium (MgAl). Ma tylko 11 milimetrów grubości i waży zaledwie 1,2 kg, dzięki czemu doskonale sprawdza się w podróży.

 

Ultrabook Acer Aspire S5 zwraca uwagę brakiem widocznych portów, które zostały umieszczone w panelu MagicFlip. Panel MagicFlip znajduje się z tyłu obudowy i jest otwierany przez silnik. Takie rozwiązanie pozwoliło zarówno na estetyczne ukrycie portu HDMI, trzech portów USB oraz złącza Thunderbolt o przepustowości 20 Gb/s, jak i na zapewnienie tak małej grubości ultrabooka. Panel MagicFlip można otworzyć lub zamknąć jednym naciśnięciem przycisku, dzięki czemu można uzyskać dostęp do portów, gdy tylko są potrzebne, a także ukryć je i zabezpieczyć, gdy nie są używane.

 

Acer Aspire S5 został zaprojektowany tak, aby był jednym z najcieńszych ultrabooków na świecie. Wyposażono go w 13,3-calowy wyświetlacz o nowej konstrukcji, który jest wbudowany w pokrywę, dzięki czemu grubość ramki została zmniejszona o jedną trzecią. Ponadto, w ultrabooku zastosowano akumulator litowo-jonowy o kształcie idealnie dopasowanym do cienkiej obudowy, tak aby uzyskać możliwie niski profil przy długim czasie pracy na baterii: nawet sześć i pół godziny użytkowania lub 80 dni w stanie gotowości.

 

Nowy ultrabook Acer jest wyposażony w procesor Intel Core trzeciej generacji, dysk SSD o pojemności do 256 GB zapewniający szybki dostęp do danych, system Dolby Home Theater v4 odtwarzający fascynujące efekty dźwięku przestrzennego oraz port HDMI umożliwiający wyświetlanie obrazu na dużym ekranie. Aspire S5 daje też możliwość przesyłania danych z niespotykaną dotąd prędkością, ponieważ zastosowano w nim dwa porty USB 3.0 oraz port Thunderbolt, który pozwala na pobranie filmu HD w niecałe 30 sekund.

 

Firma Acer zaprojektowała ultrabook Aspire S5 tak, aby zapewnić natychmiastowe reakcje. Dzięki funkcji Acer Green Instant-On Aspire S5 ożywa w mgnieniu oka, wznawiając pracę z trybu uśpienia w tylko 1,5 sekundy. Funkcja Acer Always Connect pozwala na ponowne nawiązanie połączenia z ulubionym punktem dostępowym i rozpoczęcie przeglądania stron internetowych w 2,5 sekundy.

 

 

Dane techniczne ultrabooka Acer Aspire S5

Procesor

 Procesor Intel® Core trzeciej generacji

Układ graficzny

Intel® HD Graphics 4000

Pamięć RAM

4 GB DDR3

Pamięć masowa

Dysk SSD 128/256 GB RAID0

Ekran

TFT LCD, 13,3 cala, rozdzielczość 1366 x 768, podświetlenie LED

Audio

System Dolby® Home Theater® v4

Wejścia/wyjścia

2 porty USB 3.0, port Thunderbolt, port HDMI z obsługą HDCP

Interfejsy

Kamera internetowa Acer Crystal Eye HD 1,3 megapiksela, z wbudowanym mikrofonem

Acer InviLink Nplify 802.11 a/b/g/n z certyfikatem WiFi Certified

Bluetooth® 4.0 + HS

Wymiary i masa

324,4 (szer.) x 227,3 (gł.) x 11,2/15 (wys.) mm

1,2 kg

Opcje i dodatkowe akcesoria

3-stykowy zasilacz sieciowy 65 W /

przejściówka z HDMI na VGA, przejściówka z USB na LAN, mysz Bluetooth, etui, zewnętrzny napęd optyczny / dysk twardy

 

 

Dostępne konfiguracje:

 

Aspire S5-391- procesor Intel Core i5 3317UB, ekran 13.3", pamięć 4GB , dysk 128GB SSD, Windows 7 Home Premium, cena 5 349 zł brutto

 

Aspire S5-391 – procesor Intel Core i5 3317UB, ekran, 13.3", pamięć 4GB, dysk 256GB SSD, Windows 7 Home Premium, cena 6 159 zł brutto


Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign