Najwydajniejszy procesor graficzny dla notebooków

Autor: Dział Prasowy, 05 czerwca 2012 19:39:55

Firma NVIDIA zaprezentowała dziś najwydajniejszy mobilny procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 680M, oparty na architekturze graficznej NVIDIA Kepler. GTX 680M jest najszybszym i najbardziej zaawansowanym mobilnym procesorem graficznym jaki kiedykolwiek stworzono, zapewniającym użytkownikom niespotykaną dotychczas wydajność, fenomenalną energooszczędność oraz zaawansowane technologie obsługi gier.

 

„GeForce GTX 680M to najszybszy mobilny procesor graficzny w historii, ale to nie jest jego jedyny atut”, twierdzi Rene Haas, wiceprezes i dyrektor generalny jednostki biznesowej ds. notebooków w firmie NVIDIA. „Nowy układ został również wyposażony w szereg nowych technologii wspomagających obsługę gier oraz w technologię Optimus, która umożliwia wydłużenie czasu pracy na baterii.”

 

Procesory graficzne GeForce serii 6xxM zostały zaprojektowane z myślą o wyjątkowo wysokiej wydajności i energooszczędności. Cechami wyjątkowymi procesorów graficznych GeForce są:

 

  • Adaptive V-sync (adaptacyjna synchronizacja pionowa) – nowa technologia zapewniająca większą płynność w grach
  • Zaawansowane tryby antyaliasingu  – w tym tryb NVIDIA FXAA i nowy tryb TXAA, zapewniające lepszą jakość obrazu
  • Technologia NVIDIA Optimus – umożliwiająca wydłużenie czasu pracy komputera na akumulatorach poprzez włączanie procesora graficznego wyłącznie wtedy, gdy jest on potrzebny
  • NVIDIA PhysX – obsługa akceleracji obliczeń fizyki w grach
  • Technologia NVIDIA 3D Vision 2 – usprawniona technologia rozrywki w stereoskopowym 3D, zapewniająca większy, jaśniejszy i wygodniejszy obraz
  • Oprogramowanie NVIDIA 3DTV Play – służące do łączenia notebooków z telewizorami 3D i zapewniające niedoścignione wrażenia z grania na kanapie
  • Wysokowydajne sterowniki Verde dla notebooków – obsługujące najnowsze gry i zapewniające maksymalną kompatybilność
  • Technologia NVIDIA SLI  – powoduje, że najszybszy procesor graficzny staje się jeszcze szybszy osiągając nawet dwukrotnie wyższą wydajność w grach
  • Technologia NVIDIA CUDA – obsługa wysokowydajnych zadań obliczeniowych wykorzystujących procesory graficzne

 

Firma Alienware poinformowała, że notebooki M17x i M18x z procesorami graficznymi GeForce GTX 680M będą dostępne w sprzedaży w ciągu najbliższych kilku tygodni.

 

„Nacisk położony na wydajność i obsługę najnowszych technologii przez układ NVIDIA GeForce GTX 680M 2GB GDDR5 powoduje, że idealnie pasuje on do laptopów Alienware M17x i M18x”, powiedział Frank Azor, dyrektor generalny marki Alienware. „Czy za pojedynczą kartę graficzną w modelu 17x, czy za dwa układy GTX 680M w M18x, posiadacze laptopów Alienware pokochają je za tak ogromną wydajność w swoich rękach.”

 

Notebooki Alienware M17x będą wyposażone w procesor graficzny GeForce GTX 680M oraz technologię NVIDIA Optimus lub technologię NVIDIA 3D Vision. Notebooki Alienware M18x będą dostępne w konfiguracjach z jednym lub dwoma procesorami graficznymi GTX 680M w trybie SLI przed końcem tego miesiąca.

 

Procesor graficzny GeForce GTX 680M jest również dostępny w notebookach MSI GT70 oraz notebookach dla graczy Clevo, dostępnych od takich partnerów sprzedażowych jak Ava Direct, Maingear i Origin.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign