Nowe notebooki ASUSa z serii K – silne i stylowe

Autor: Dział Prasowy, 22 maja 2012 22:49:00

Nowe notebooki z serii K wprowadzają ekskluzywne funkcje do segmentu przystępnych cenowo komputerów przenośnych. Więcej użytkowników może cieszyć się atrakcyjnym designem i najnowszymi technologiami. Notebooki wyróżniają się aluminiowym wykończeniem, wytrzymałością oraz  ekskluzywną technologią ulepszającą dźwięk SonicMaster Lite. Nowe procesory 3-ciej generacji Intel Core oraz karty graficzne z serii NVIDIA GeForce 600 zapewniają płynne i szybkie działanie, natomiast opracowane przez firmę ASUS technologie Super Hybrid Engine II instant on, IceCool, i SuperBatt znacznie zwiększają komfort użytkowania. Nowe notebooki opierają się na koncepcji ASUS DNA - wyróżniają się eleganckim designem, zapewniają doskonały dźwięk, intuicyjną obsługę oraz dostęp do usług chmur obliczeniowych.

 

Nowa definicja piękna

Notebooki z serii K wyróżniają się zupełnie nowym designem, w którym wykorzystano luksusowe, wytrzymalsze i przyjemniejsze w dotyku materiały. Są dostępne w kilku różnych kolorach, takich jak czerwony, niebieski, różowy, biały, czarny czy ciemny indygo. Wszystkie modele z serii K posiadają aluminiowe wykończenie, które zwiększa mobilność i wytrzymałość urządzeń.

 

Doskonały dźwięk

Notebooki z serii K po raz pierwszy wykorzystują technologię ASUS SonicMaster Lite. Dzięki zastosowaniu większych komór głośników i wytrzymalszych materiałów, eliminowane są zbędne wibracje i zakłócenia, co z kolei przyczynia się do precyzyjniejszego przetwarzania dźwięku. SonicMaster Lite zwiększa zakres dźwięku, zapewnia głębokie brzmienie basów i podkreśla partie wokalne. Znacznie poprawia jakość muzyki, ścieżki dźwiękowych filmów i głosu podczas prowadzenia wideokonferencji.

 

Wysokie osiągi dzięki mobilnym platformom firm Intel i NVIDIA 

Firma ASUS wyposażyła notebooki z serii K w procesory Intel Core™ 3-ciej generacji, w tym Core i7. Dzięki zastosowaniu nowej technologii, urządzenia oferują usprawnione działanie grafiki oraz doskonały multitasking. Nowe modele zapewniają dużo większą moc obliczeniową oraz sprawniejszą obsługę gier i multimediów dzięki karcie graficznej NVIDIA GeForce 600. Technologia ASUS Super Hybrid Engine II zapewnia przywracanie komputera ze stanu czuwania w ciągu zaledwie 2 sekund. Co więcej, komputer może pozostać w stanie uśpienia nawet przez dwa tygodnie.

 

Ekskluzywne funkcje

Urządzenia z serii K wyposażono w całą serię ekskluzywnych funkcji i technologii opracowanych przez firmę ASUS. Rozwiązanie IceCool zmniejsza temperaturę oparć nadgarstków, zapewniając pełny komfort podczas pisania na klawiaturze. Technologia SuperBatt przedłuża długość pracy na baterii nawet trzykrotnie w porównaniu z normalnymi notebookami. Touchpad został powiększony, aby zapewnić bardziej precyzyjną kontrolę i możliwość korzystania z gestów. Stylowa klawiatura wyspowa została wzmocniona za pomocą bardziej elastycznych, a jednocześnie wytrzymalszych klawiszy. Takich możliwości nie oferują żadne inne urządzenia w tym segmencie rynkowym.

 

Model K55 jest dostępny w sprzedaży także pod nazwą R500, K75 - R700, a K95 – R900.

 

Specyfikacja

Model

K45/K55 (R500)/K75 (R700)/K95 (R900)

Procesor

Intel® Core™ 3-ciej generacji lub
AMD Trinity APU

System operacyjny

Windows® 7 Ultimate/Professional/Home Premium/Home Basic

Chipset

Mobilny chipset Intel® HM76 Express lub
AMD A70M

Pamięć

DDR3 1600MHz, do 16GB

Ekran

18.4" full HD, podświetlenie LED
17.3" HD+, podświetlenie LED
14"/15" HD, podświetlenie LED

Grafika

NVIDIA® GeForce® 600 z 2GB pamięci
AMD Radeon™ HD 7660G/7670M (A10)

Pamięć masowa

SATA 6Gb/s do 1TB 5400rpm, lub do 1TB 7200rpm
Dwa dyski twarde do 2TB (K75/K95)

 

Specyfikacje i funkcje mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.asus.com.


Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign