Karty dźwiękowe Xonar DGX 5.1 i Xonar DSX 7.1

Autor: Dział Prasowy, 16 marca 2012 17:50:56

Karty dźwiękowe ASUS Xonar DGX 5.1 i Xonar DSX 7.1 to nowe wersje PCI Express kart Xonar DG 5.1 i Xonar DS 7.1. Seria ASUS Xonar zapewnia doskonały dźwięk dostosowany do różnych potrzeb klientów. Karta Xonar DGX 5.1 wyposażona jest we wzmacniacz słuchawkowy z technologią Dolby Headphone, dzięki której dźwięk jest dużo lepiej pozycjonowany w grach, natomiast karta Xonar DSX 7.1 posiada rozwiązanie przetwarzające dźwięk DTS. Obie karty oferują silnik dla gier ASUS GX 2.5 i pełną kompatybilność z najnowszą wersją EAX, co przekłada się na dużo lepszą jakość, niż mogą zaoferować karty zintegrowane. Nowe karty dźwiękowe zostały opracowane z myślą o grach, filmach i komputerowych zestawach kina domowego, gdzie jakość dźwięku musi być zawsze na najwyższym poziomie.

Zespół ASUS Xonar stale opracowuje nowe sposoby na ulepszenie dźwięku dla gier komputerowych. Dwie nowe karty z serii Xonar wykorzystują kilka nowo opracowanych, kluczowych technologii. Obie wykorzystują ekskluzywny silnik ASUS GX 2.5, który zapewnia wysoką wierność przetwarzania dźwięku i jest w pełni kompatybilny z najnowszą wersją EAX. Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy w karcie Xonar DGX 5.1 opracowano z myślą o zwiększeniu jakości dźwięku poprzez wyeksponowanie najmniejszych szczegółów każdego dźwięku. Karta oferuje obsługę 5.1-kanałowej technologii Dolby Headphone. Posiada trzy tryby wykorzystywane w różnych sytuacjach: voice, pro-gaming oraz exciter (tryb maksymalizujący basy). Dzięki ulepszonemu pozycjonowaniu dźwięku gracze są w stanie lepiej rozpoznać swoje otoczenie, co szczególnie przydaje się w grach typu FPS. 

 

Karta Xonar DSX 7.1 obsługuje 7.1-kanałowy dźwięk o współczynniku sygnału do szumu rzędu 107dB i znacznie lepiej wykorzystuje silnik GX 2.5 zapewniający dużą wierność dźwięku i kompatybilność z najnowszym formatem EAX.  Karta wyposażona jest w pakiet DTS Connect, na który składają się technologie DTS Neo X i DTS Interactive ułatwiające instalację i obsługę systemów kina domowego. Zapewnia najlepszy możliwy do osiągnięcia w niewielkich pomieszczeniach dźwięk porównywalny z tym słyszanym w kinie. Dzięki obsłudze dźwięku 192KHz 24-bit w pełni wykorzystywane są możliwości nośników Blu-ray. Co więcej, użytkownicy, którzy lubią majsterkowanie, na pewno docenią przełączane wzmacniacze operacyjne, które znacznie ułatwiają dokonywanie modyfikacji dźwięku w oparciu o indywidualne potrzeby i preferencje.

 

Seria ASUS Xonar stale uzupełniana jest nowymi usprawnieniami, oferując użytkownikom najlepszą jakość dźwięku w każdej sytuacji. Zespół ASUS Xonar składa się z profesjonalistów, którzy otrzymali ponad 310 wyróżnień w ciągu ostatnich czterech lat swojej działalności, w tym trzy prestiżowe nagrody CES Innovations Award za osiągnięcia w zakresie zapewniania lepszego dźwięku audiofilom, wielbicielom gier i muzyki.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign