Panasonic przedstawia nowy smartfon ELUGA Power

Autor: Dział Prasowy, 13 marca 2012 21:25:52

Firma Panasonic zaprezentowała swój najnowszy smartfon przeznaczony na rynek europejski. Model ELUGA Power jest wyposażony w wydajny procesor i najnowszy system operacyjny Android (Ice Cream Sandwich).

 

Elegancki telefon ELUGA Power wykorzystuje szybki, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon™ S4 pracujący z częstotliwością 1,5 GHz. Wyświetlacz to najwyższej jakości ekran LCD HD o przekątnej 5 cali (1280x720). Eluga Power działa z systemem operacyjnym Android (Ice Cream Sandwich) i jest wyposażony w technologię NFC, która między innymi umożliwia zbliżeniowe dokonywanie płatności.

 

Ważący zaledwie 133 g smartfon ELUGA Power łączy w sobie lekkość i mobilność ze swobodą pracy na dużym ekranie. Model ELUGA Power ma bardzo smukłą obudowę o grubości 9,6 mm wyposażoną w ultra cienką ramkę wokół wyświetlacza, Dzięki temu, mimo że telefon ma 5-calowy wyświetlacz to z powodzeniem mieści się w kieszeni.

 

ELUGA Power wyposażono w system superszybkiego ładowania baterii pozwalający na jej naładowanie do poziomu 50% już w ciągu 30 minut. Dzięki tej funkcji oraz dużej pojemności baterii (1800 mAh) telefon doskonale sprawdzi się podczas podróży jak i codziennego intensywnego użytkowania.

 

Główne cechy i funkcje:

  • Ekran LCD 1280 x 720 HD o przekątnej 5 cali w bardzo cienkim obramowaniu i smukłą obudową — 136 x 70 x 9,6 mm. 
  • Dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 pracujący z częstotliwością 1,5 GHz
  • System operacyjny Android (Ice Cream Sandwich).
  • Ochrona przed działaniem wody i kurzu zgodna ze standardem IP57.
  • Interfejs NFC służący m.in. do realizowania płatności zbliżeniowych.
  • Dwa aparaty — główny aparat fotograficzny do robienia zdjęć o rozdzielczości 8 MP i nagrywania wideo o jakości 1080p Full HD, z automatycznym rozpoznawaniem scen i zoomem cyfrowym 8x, oraz kamera z przodu obudowy do prowadzenia wideokonferencji.
  • Superszybkie ładowanie — naładowanie baterii do poziomu 50% zajmuje zaledwie 30 minut, a do poziomu 80% — 57 minut (pod warunkiem rozpoczęcia ładowania od poziomu 10%).
  • 8 GB pamięci wewnętrznej oraz gniazdo na karty Micro SD o pojemności do 32 GB.


Toshiya Matsumura, dyrektor generalny i szef działu telekomunikacji mobilnej firmy Panasonic System Communications Europe powiedział: „ELUGA Power to dla nas produkt przełomowy, ponieważ wprowadza zupełnie nowy standard nowoczesnych smartfonów. Producenci smartfonów zbyt długo już zaniedbywali wygląd urządzeń na rzecz nowych funkcji bądź ograniczali funkcjonalność, dążąc do doskonałej formy. ELUGA Power to prawdziwy punkt zwrotny — wyróżnia się funkcjonalnością i wyglądem najwyższej klasy”. Dodał także: „Smartfon ELUGA Power opracowywaliśmy ambitnie, odrzucając kompromisy. W ten sposób udało nam się zapewnić użytkownikom 5-calowy ekran HD, superszybkie ładowanie, ochronę przed wodą i kurzem, a także imponujące technologie, takie jak NFC i procesor 1,5 GHz w niewielkiej i eleganckiej obudowie”.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0