Najszybsze od GIGABYTE

Autor: Dział Prasowy, 10 stycznia 2012 20:56:04

GIGABYTE, wiodący producent podzespołów komputerowych, ma przyjemność zaprezentować najnowsze karty graficzne – GV-R797D5-3GD-B i GV-R797OC-3GD. Oba modele bazują na rewelacyjnym GPU AMD Radeon HD 7970, który wytworzony został w procesie technologicznym 28 nm i składa się z 4,3 miliarda tranzystorów. Kolejne zalety tego niesamowitego procesora graficznego to obsługa podwójnego, programowalnego silnika odpowiadającego za teselację, współpraca z ultraszybkimi pamięciami GDDR5 oraz wsparcie dla szeregu kluczowych technologii, w tym Microsoft DirectX 11, AMD Eyefinity 2.0, AMD PowerTune, AMD Accelerated Parallel Processing (APP) i AMD HD3D. Połączenie tych wszystkich elementów sprawia, że karty graficzne z serii AMD Radeon HD 7970 to wręcz wymarzone rozwiązanie dla graczy, zapewniające bezkompromisowe doznania w najnowszych grach. Ponadto model GV-R797OC-3GD wykorzystuje opatentowaną przez GIGABYTE technologię „Triangle Cool”, która w połączeniu z autorskim systemem chłodzenia WINDFORCE™ 3X gwarantuje bardzo wysoką skuteczność w odprowadzaniu ciepła.

 

WINDFORCE 3X: z technologią anti-turbulence – skuteczne chłodzenie i cicha praca!

Karta graficzna GV-R797OC-3GD wyposażona jest w system chłodzenia WINDFORCE 3X, którego elementem kluczowym są trzy ultra ciche wiatraki PWM. Dzięki specjalnie zaprojektowanym łopatkom wirników, turbulencje w przepływie powietrza pomiędzy nimi, są efektywnie minimalizowane. Dodatkowym atutem systemu WINDFORCE 3X są trzy miedziane rurki cieplne, które odpowiadają za szybkie odprowadzanie ciepła z powierzchni karty graficznej. Sprawne funkcjonowanie tych wszystkich elementów przekłada się na znaczne obniżenie temperatury oraz poziomu hałasu generowanego przez kartę graficzną GIGABYTE GV-R797OC-3GD.

Technologia "Triangle Cool"

W przeciwieństwie do tradycyjnych, linearnych systemów chłodzenia GV-R797OC-3GD wyposażony jest w najnowszą technologię GIGABYTE „Triangle Cool”, która zapewnia znacznie wyższą skuteczność odprowadzenia ciepła. Opatentowane przez GIGABYTE rozwiązanie to połączenie specjalnie wyprofilowanych żeberek oraz radiatora w kształcie trójkąta. Konstrukcja taka ma doskonałe właściwości anty turbulencyjne, co doskonale sprawdza się w przypadku systemu chłodzenia z trzema wiatrakami. Dodatkowo zastosowanie technologii "Triangle Cool" w modelu GV-R797OC-3GD znacznie poprawia efektywność chłodzenia. Przeprowadzone testy wykazują obniżenie temperatury pracy GV-R797OC-3GD, w porównaniu do produktów referencyjnych, o 15%.

 

Technologia Eyefinity 2.0

Karty graficzne GIGABYTE GV-R797D5-3GD-B i GV-R797OC-3GD zapewniają pełne wsparcie dla środowiska DirectX® 11, oferującego szerokie możliwości, w tym pracę w systemach wielomonitorowych. Ponadto oba modele wyposażone są w 3072MB szybkich pamięci GDDR5, które zapewniają niemal dwukrotnie lepszą przepustowość w porównaniu do pamięci GDDR3 pracujących z takim samym zegarem. Dzięki temu gracze wykorzystujący pojedynczą kartę GIGABYTE z GPU Radeon HD 7970, mogą bez najmniejszych problemów cieszyć się z zalet z technologii AMD Eyefinity 2.0, podziwiając wirtualne światy wyświetlane na kilku monitorach jednocześnie.

 

Technologia AMD HD3D

Najnowszym trendem w świecie cyfrowej rozrywki jest obraz 3D. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom firma AMD wdrożyła w swoich GPU technologię AMD HD3D. Jednak dopiero w przypadku modeli GV-R797D5-3GD-B and GV-R797OC-3GD możemy mówić o pełnym wsparciu dla gier wykorzystujących oszałamiające efekty Microsoft DirectX 11 w standardzie 3D. Dzięki kartom GIGABYTE gracze mogą po raz pierwszy cieszyć się z naprawdę realistycznej i płynnej grafiki stereo 3D generowanej z wykorzystaniem technologii AMD HD3D.

 

Najnowsze karty graficzne GIGABYTE GV-R797D5-3GD-B i GV-R797OC-3GD są w pełni przystosowane do współpracy z systemami kina domowego. Dzięki wyjściom DispalyPort i HDMI 1.4a sygnał audio/wideo może być przesyłany bezpośrednio do dowolnego, nowoczesnego odbiornika TV (wsparcie dla Blu-ray 3D, gier stereo 3D czy zdjęć i filmów 3D).

 

Więcej informacji na temat GIGABYTE GV-R797D5-3GD-B i GV-R797OC-3GD można znaleźć na stronie: http://www.gigabyte.com/

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign