ASUSPRO – nowa marka notebooków biznesowych od ASUSa

Autor: Dział Prasowy, 02 stycznia 2012 23:23:01

Firma ASUS wprowadza na rynek nową markę notebooków biznesowych - ASUSPRO. Jeszcze w pierwszym kwartale 2012 roku do polskich sklepów trafią dwa pierwsze modele – B23E oraz B33E. Wszystkie konstrukcje z serii ASUSPRO to notebooki klasy business, charakteryzujące się wydajnymi podzespołami, wzmocnioną obudową, zaawansowanymi zabezpieczeniami zarówno sprzętowymi, jak i danych oraz wydłużoną gwarancją.

 

ASUS rozszerza ofertę komputerów stworzonych z myślą o klientach biznesowych. Wyrazem zwiększonego zaangażowania firmy w tym obszarze jest wprowadzenie na rynek nowej marki komputerów przenośnych – ASUSPRO.

 

Komputery przenośne stają się standardem w firmach. Przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na zakup notebooka w miejsce wysłużonego desktopa – mówi Bartosz Jeziorański, Country Manager w firmie ASUS Polska. Notebooki ASUSPRO to seria komputerów stworzonych z myślą o specyficznych potrzebach klientów biznesowych. Postawiliśmy w nich przede wszystkim na wzmocnioną, wytrzymałą obudowę, szereg zabezpieczeń oraz minimalistyczny styl. Istotna z punktu widzenia firm będzie także wydłużona gwarancja – dodaje.

 

ASUSPRO B33E oraz B23E – pierwsze modele już niebawem w Polsce

 

ASUSPRO B33E posiada 13,3-calową matową matrycę. Wykonana z aluminium obudowa przeszła rygorystyczne testy wytrzymałościowe. Matryca posiada wzmocnione i dodatkowo zabezpieczone zawiasy, gwarantujące 30 tysięcy cykli otwarcia i zamknięcia notebooka. Obudowa posiada wyjątkową wytrzymałość na warunki fizyczne – posiada wodoodporną klawiaturę, chroniącą wnętrze notebooka przed zalaniem. Notebook jest odporny na wstrząsy, drgania czy upadek z wysokości do 80 cm. Urządzenie posiada również zabezpieczenia software’u. Czytnik linii papilarnych oraz czytnik kryptograficzny zapewniają cennym danym niezbędną ochronę. Modele z serii ASUSPRO są również wyposażone w moduł TPM, jak również rozwiązanie Intel Anti-Theft.

 

Sercem komputera jest bardzo wydajny procesor Intel Core i7-2620M, 2,7GHz. Notebook posiada 8 GB DDR3 pamięci RAM oraz dysk HDD o pojemności 750 GB. Na spodniej stronie notebooka znajduje się złącze stacji dokującej. B33E posiada wbudowany modem WiFi oraz jest przystosowany do obsługi bezprzewodowej karty sieciowej w standardzie WiMAX oraz w modułu 3G.

 

Mniejszy brat B33E - 12-calowy model B23E – wielkością przypomina netbooka, ale pod względem wydajności jest to pełnoprawny notebook. Został wyposażony w procesor Intel Core i5-2430M, 2.40 GHz, 500 GB dysk HDD oraz 6 GB pamięci DDR3.

 

B33E oraz B23E to notebooki biznesowe przeznaczone dla użytkowników, którzy cenią sobie mobilność i jednocześnie chcą, aby ich dane były dobrze zabezpieczone w podróży. Bardzo wytrzymała konstrukcja notebooka zapewnia bezpieczeństwo przed uszkodzeniami fizycznymi i niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi. Zabezpieczenia dostępu gwarantują, że nikt nieupoważniony nie dostanie się do przechowywanych na twardym dysku danych.

 

Notebooki ASUSPRO posiadają rozszerzoną 3-letnią gwarancję. Dotyczy ona również baterii.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0