CamPro Professional - inteligentne oprogramowanie marki AirLive

Autor: Dział Prasowy, 19 grudnia 2011 21:08:06

CamPro Professional to inteligentne oprogramowanie marki AirLive służące do nadzoru systemu monitoringu - jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na profesjonalne rozwiązania w dziedzinie monitoringu. Wersja Professional posiada rozszerzone funkcje analizy obrazu które mogą być dopasowane do różnych scenariuszy nadzoru. Dzięki architekturze opartej na serwerze/kliencie, CamPro Professional dodatkowo oferuje zdalne zarządzanie co oznacza, że można go zainstalować w serwerowni a uzyskać dostęp praktycznie z każdego miejsca.

 

Wraz z pakietem oprogramowania CMS możesz szybko stworzyć własną centralną strukturę nadzoru, która następnie można wdrażać w sklepach oraz biurach. Ponadto, system CMS obsługuje urządzenia AirLive z rodziny NVR.

 

CamPro Professional nie tylko obsługuje kamery IP ale również wszelkie inne, które są dostępne na rynku. W instalacji gdzie występuje hybrydowy model systemu moitoringu, oprogramowanie CamPro Professional pozwala na łatwą integrację kamer IP. Nawet instalacje oparte na kamerach CCTV mogą być łatwo zaadaptowane używając urządzenia VS-100.

 

Inteligentna analiza obrazu

CamPro Professional pozwala na szereg inteligentych analiz obrazu, dzięki czemu można zaoszczędzić pracy ludzkiej oraz cieszyć się z rozwiązań automatycznego nadzoru.

 

Wykrycie naruszenia kamery

Funkcja wykrycia naruszenia kamery podniesie alarm, jeżeli Twoja kamera jest w każdy sposób naruszana, np. jeżeli intruz będzie próbował zmienić położenie kamery. CamPro Professional rozpozna atak oraz wyśle alarm bezpośrednio na monitor lub poprzez cyfrowe wyjścia urządzenia.

 

Wykrywanie zniknięcia obiektu

Funkcja wykrycia zniknięcia obiektu może być użyta przy obserwacji ważnych oraz cennych rzeczy, np. dzieł sztuki. Po ustawieniu obszaru, które kamera będzie identyfikowała jako do ochorny, system wyśle alarm jeżeli obiekt na obrazie zniknie. To rozwiązanie oferuje drugą linię bezpieczeństwa.

 

Wykrycie obcych obiektów

Funkcja wykrycia obcych obiektów automatycznie wykryje nowe obiekty, które pojawiły się w obszarze monitoringu. Ta funkcja jest przeznaczona do ochrony miejsc publicznych tj. stacja metra, lotnisko lub ratusza przed potencjalnymi materiałami wybuchowymi. Kiedy jakiś podejrzany obiekt pozostaje na obserwowanym obszarze, CamPro Professional wyświetli ostrzeżenie dla ochroniarzy.

 

Detekcja TripWire

TripWire to system linii które są namalowane dla bezpieczeństwa. Jeżeli obiekt poruszy się poza linię, system wyśle alarm. Alarm może zostać wysłany do jednego lub wielu miejsc. System ten jest użyteczny by ochronić przed np. ścianami, wjazdem do parkingu lub rampy kolejowej.

 

Zliczanie obiektów

Zliczanie obiektów pozwala właścicielom sklepów na kalkulację liczby klientów którzy weszli oraz wyszli ze sklepu. Można wybrać jeden lub dwa kierunki liczenia. Wynik może być wyświetlony na ekranie oraz zapisany do bazy. Funkjca ta przydaje się również do liczenia przepływu aut na autostradzie.

 

Wykrywanie twarzy

Dla marketingu najważniejszą rzeczą jest zdobycie jak największej informacji o kliencie. Funkcję tą można wykorzystać do zbierania informacji na temat ludzkiej twarzy po to, by potem wykorzystać te informacje do sprawdzenia, ile osób stało się naszymi klientami patrząc na bilboard.

 

Polepszenie jakości obrazu

Ta funkcja pozwala na zwiększenie jakości obrazu w mglisty lub deszczowy dzień. Może zostać ona włączona podczas nagrywania obrazu.

 

Oprogramowanie CMS

Pakiet oprogramowanie CMS obsługuje zarówno CamPro Professional jak i NVR. Dodaje ono skalowalność do istniejących NVR oraz dostarcza nowe funkcje takie jak wyświetlanie wielu ekranów na jednym monitorze, monitor E-map oraz inteligentną analizę obrazu. Oprogramowanie jest w stanie obsłużyć do 16 NVR, wliczając w to oprogramowanie Cam Pro Professional i 256 kanałów. Wspiera również funkcje zdlanego playbacku dzięki czemu mamy dostęp do plików znajdujacych się na NVR. CMS wraz z CamPro Professional oraz NVR to idealne rozwiązanie dla dużego projektu monitoringu.

 

Architektura klienta oraz serwera

Architektura ta pozwala na skonfigurowanie CamPro Professional oraz na podgląd obrazu z innych komputerów w Twojej sieci lokalnej poprzez Internet. Jednocześnie może być obsłużonych 9 klientów.

 

Ogromna liczba obsługiwanych kamer

Poza kamerami firmy AirLive, CamPro Professional dodatkowo obsługuje ponad 25 marek kamer IP które są dostępne na rynku. Nawet stare systemy CCTV mogą być obsługiwane przez CamPro Professional - wystarczy użyć VS-100 jako dekodera obrazu i podłączyć istniejące kamery IP do sieci.

 

Podstawowe funkcje:

  • Inteligentne oprogramowanie do nadzoru obsługujące do 64 kanałów
  • Wykrycie naruszenia kamery
  • Wykrycie zniknięcia obiektu oraz wykrycie obcych obiektów
  • Zliczanie obiektów oraz twarzy
  • Inteligentna detekcja TripWire
  • Polepszanie obrazu
  • Architektura klienta oraz serwera
  • Pakiet darmowego oprogramowania CMS by centralnie zarządzać aż 256 kanałami NVR oraz CamPro
  • Licencja na USB Keypro
  • Kompatybilny z większością kamer dostępnych na rynku

Dodatkowe informacje:
Sugerowana cena detaliczna:  od 570 zł – zależna od ilości kamer

Źródło:
Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign