Smartfonowa premiera roku wreszcie w Polsce!

Autor: Dział Prasowy, 16 grudnia 2011 16:01:50

Google w końcu spełnił marzenia polskich miłośników smartfonów z górnej półki i poprzez sieć Komputronik wprowadził na nasz rynek swój znakomity model Galaxy Nexus. W cenie 2299 zł zawiera się właściwie wszystko, co najlepsze w segmencie smartfonów.

Pomijając na razie samą specyfikację techniczną, warto zwrócić uwagę na te cechy użytkowe, które decydują o codziennej wygodzie i satysfakcji posiadacza smartfonu. W przypadku Galaxy Nexus specjaliści szczególnie chwalą płynne przewijanie pulpitów, ekranów, a także nowy interfejs Roboto. Swoją rolę znakomicie odgrywa tu nowy system Android 4.0 Ice Cream Sandwich, który sprawdzi się nie tylko w smartfonie, ale także w tablecie. Z tego względu oko cieszą nowe, „tabletowe” przyciski nawigacyjne.

Komfort użytkowania zapewnia technologia NFC do szybkiej wymiany plików z innymi urządzeniami. Po włączeniu odpowiedniej funkcji, wystarczy zbliżyć do siebie sprzęt zgodny z NFC, żeby nastąpiła automatyczna wymiana zdjęć czy też innych przydatnych danych. Oczywiście model będzie mógł być używany także do płatności zbliżeniowych. 

Komunikacja ze światem odbywa się między innymi za pomocą HSPA+ (21Mbps), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n oraz Bluetooth 3.0. W obudowie znajduje się złącze USB 2.0. Całość napędza dwurdzeniowy układ TI OMAP4460 o taktowaniu 1,2 GHz, który współpracuje z 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci flash. Duże wrażenie robią wymiary Galaxy Nexus, które wynoszą: 135,5 x 67,94 x 8,94 mm. Z kolei wagę 135 g należy uznać za niewielką, jak na tak solidny smartfon.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign