Jeszcze w grudniu - nowy tablet na polskim rynku

Autor: Dział Prasowy, 06 grudnia 2011 16:55:27

Debiutująca na rodzimym rynku marka Plug zamierza z końcem grudnia wprowadzić do sprzedaży swój pierwszy tablet internetowy. Model Impact (bo o nim mowa), będzie dostępny w dwóch wersjach: podstawowej Wi-Fi, w sugerowanej cenie detalicznej 699 zł, oraz z wbudowanym modemem 3G w cenie 999 zł. 

 

Urządzenie pracuje w oparciu o system operacyjny Google Android w wersji 2.3, jednak zastosowana nakładka graficzna, wzorowana na interfejsie systemu Android 3.0 Honeycomb, znacznie usprawnia pracę oraz komfort użytkowania. Ponadto, przewidziana została aktualizacja do najnwoszej wersji Android 4.0 Ice Cream Sandwich w pierwszym kwartale 2012.

Tablet zaopatrzony jest również w zestaw preinstalowanych aplikacji ukierunkowanych zarówno na rozrywkę jak i pracę, a użytkownik dodatkowo będzie mógł swobodnie wybierać spośród setek tysięcy innych, dostępnych dzięki Android Market.

Mimo kompaktowych rozmiarów tabletu, nie trzeba obawiać się o jakość wyświetlanych treści, bowiem zastosowana wysoka rozdzielczości ekranu – 1024 x 600 pikseli – zapewnia wyraźny i szczegołowy obraz. 7- calowa matryca, wykonana w technologii pojemnościowej, wykorzystuje fukncję multi-touch, pozwalającą na obsługę panelu nawet 5-cioma palcami na raz.

Szybki, 1,2 GHz’owy procesor oparty o znany układ Cortex A8 w połączeniu z 1 GB pamięci operacyjnej oraz zaawansowaną jednostką graficzną, zapewniają płynność działania aplikacji i trójwymiarowych gier oraz pozwalają na komfortową pracę nawet przy dużym obciążeniu.

Podstawowa wersja tabletu Plug Impact wyposażona została w 8 GB pamięci dyskowej, istnieje jednak możliwość rozszerzenia do maksymalnie 32 GB za pomocą wbudowanego slotu na kartę SD. Urządzenie posiada również kamerę do wideo-rozmów z przodu oraz 2 MPX aparat z tyłu obudowy. Wyjście HDMI zapewni komunikację tabletu z telewizorem oraz oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości. Całości dopełniają moduły łączności: Wi-Fi, 3G oraz bluetooth, zapewniające nieprzerwany dostęp do sieci.

 

Podstawowe cechy:

- 1,2 GHz procesor i 1 GB pamięci operacyjnej,

- 8 GB wbudowanej pamięci dyskowej (możliwość rozszerzenia do 32 GB za pomocą karty SD),

- 7” ekran pojemnościowy z funkcją multi-touch, w wysokiej rozdzielczości 1024 x 600 pikseli

- system Google Android 2.3 z nakładką na interfejs (przewidziana aktualizacja do Android 4.0 Ice Cream Sandwich w pierwszym kwartale 2012),

- moduły łączności: Wi-Fi, bluetooth oraz 3G,

- złącza mini-USB, micro-HDMI, SD card slot, wyjście słuchawkowe,

- żyroskop, funkcja wibracji,

- dostęp do Android Market, obsługa Adobe Flash,

 

Urządzenie będzie objęte 24-o miesięczną producenta, w systemie DOOR-to-DOOR.

Więcej informacji na  http://plugimpact.pl/

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign