Dyskretny i niezwykle cichy kompakt Casio Exilim ZS-100

Autor: Dział Prasowy, 04 grudnia 2011 17:44:21

Firma Casio stworzyła swój kolejny flagowy model aparatu cyfrowego. Po obrotowo-dotykowym modelu Casio EX-TRYX przyszedł czas na EX-ZS100, najcichszy aparat wśród kompaktów. Sprawdzi się on szczególnie wśród tych osób, które nie lubią zwracać na siebie uwagi podczas robienia zdjęć, zwłaszcza w miejscach takich jak muzea, świątynie czy inne obiekty, gdzie zabronione jest używanie lampy błyskowej czy zakłócanie ciszy dźwiękami. Wszystko dzięki innowacyjnej funkcji Silent Mode.

 

Tryb Silent Mode w EX-ZS100 oznacza nic innego jak to, że automatycznie możemy wyłączyć błysk i dźwięk flesza, bez konieczności wchodzenia w ustawienia ręczne. Ułatwia to z pewnością fotografowanie, czyniąc je szybszym i zdecydowanie bardziej efektywnym.

Poza Silent Mode, EX-ZS100 oferuje 14,1 megapikselową matrycę, która pozwala robić ostre zdjęcia pełne żywych kolorów, czyniąc z nich idealne obrazy do druku plakatowego jak również pocztówkowego.

Z Casio Exilim ZS-100 z łatwością, można pogłębić przyjemność fotografowania. Pozwala na to 12,5x zoom optyczny, który jest w stanie przybliżyć do najbardziej odległych obiektów, w czasie gdy mechaniczny stabilizator obrazu redukuje  rozmycia. To połączenie gwarantuje wykonanie perfekcyjnego zdjęcia.

Z kolei trudne do objęcia krajobrazy czy zdjęcia grupowe są możliwe do ujęcia przez EX-ZS100 dzięki szerokokątnemu 24mm obiektywowi. Pozwala on na kadrowanie większej powierzchni, włączając przestrzenne panoramy oraz grupy osób z krótkich odległości.

Casio EX-ZS100 doskonale radzi sobie również przy nagrywaniu filmów w wysokiej rozdzielczości HD. Kompakt zapewnia zatem wszystko to, co jest wyszukane w dobie obecnych cyfrówek.

Ten super cichy aparat posiada również tzw. funkcję Super Macro, która  automatycznie dostosowuje ostrość do fotografowanych z bliska obiektów. Zakres Super Macro w aparacie EX-ZS100, obejmuje wszystkie przedmioty, które znajdują się w odległości od 1 do 50cm od aparatu. Dzięki temu żadne szczegóły nie zostaną pominięte. Dotyczy to również funkcji wykrywania twarzy, którą posiada EX-ZS100. Aparat rozpoznając poszczególne twarze lub nawet całe grupy, automatycznie ustawia optymalne parametry.

Uzupełnieniem trybu wykrywania twarzy jest funkcja oświetlenia, która optymalizuje jasność twarzy nawet w momencie robienia zdjęcia pod słońce. Obiekty fotografowane przez EX-ZS100, nawet w warunkach zbyt dużego oświetlenia, są idealnie widoczne. Przy poruszających się obiektach zastosowanie ma autofokus, z auto namierzaniem i funkcją analizy ruchu.

Podsumowując, aparat Casio Exilim ZS-100 to kieszonkowy superzoom, który po prostu warto mieć pod ręką.

Sugerowana cena aparatu to 799zł.

Exilim ZS-100 dostępny jest w kolorach czarnym, srebrnym i czerwonym.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0