Sportowe słuchawki Ultimate Ears odporne na pot

Autor: Dział Prasowy, 26 listopada 2011 13:39:51

Sportowe słuchawki Ultimate Ears 300vi, które zostały opracowane z myślą o osobach szczególnie intensywnie uprawiających sporty, trafiły do wyłącznej sprzedaży w salonach Komputronik oraz internetowym sklepie Komputronik.pl. Sprzęt legendarnej marki stanowi odpowiedź na takie problemy, jak opisywane przez użytkownika jednego z internetowych forów: „czy i jak sobie radzicie z potem, jak spływa w trakcie treningu, biegania, leje się równo, prosto do ucha, gąbeczka od pchełki jest za chwilę mokra, nie mówiąc o uchu, które też w środku jest całe mokre. Odsłuch automatycznie się pogarsza (…)”.W przypadku Ultimate Ears 300vi tego typu problemy nie występują. Zestaw jest odporny na pot i przygotowany nawet na najcięższe treningi. Z tego względu słuchawki Ultimate Ears są chętnie wykorzystywane przez koszykarzy NBA, futbolistów NHL oraz znanych amerykańskich graczy w baseball. 

Dodatkowym atutem kompletu są między innymi regulowane zaczepy, dzięki którym słuchawki pozostają w uszach niezależnie od wykonywanych czynności. Warto też zwrócić uwagę na dobrą izolację hałasu zewnętrznego. Pilot na przewodzie umożliwia łatwe odbieranie połączeń, zmianę utworów i regulację głośności bez wyjmowania smartfona (np. iPhone, BlackBerry) lub odtwarzacza MP3 z kieszeni. Mając do wyboru pięć par miękkich poduszeczek silikonowych o rozmiarach od XXS do L, użytkownik nie musi się przejmować dopasowaniem nawet, jeżeli ma małe uszy. Zestaw oferowany jest w kieszonkowym, twardym futerale.

Co ważne, brzmienie Ultimate Ears 300vi jest dostrojone przez tych samych inżynierów, którzy na zamówienie tworzą słuchawki dla czołowych muzyków na potrzeby tras koncertowych. Produkty tej marki są wykorzystywane przez największe sławy muzyczne, między innymi: Pata Metheny, grupę Bon Jovi, Rolling Stones, Red Hot Chilli Peppers czy zespół U2. Przez pierwsze lata produkcji, słuchawki Ultimate Ears były oferowane jedynie profesjonalnym muzykom. W 2002 roku rozpoczęła się sprzedaż pierwszych modeli na otwartym rynku. Jednak zgodnie z zamysłem założyciela firmy Jerry’ego Harveya, nawet konsumenckie wersje słuchawek Ultimate Ears są projektowane w taki sposób, aby sprostać oczekiwaniom audiofilów.

Ultimate Ears nie jest kolejną, zwykłą marką w świecie elektroniki. Założyciel firmy to bardzo dobrze znana postać w świecie muzycznym. Zasłynął, jako znakomity inżynier dźwięku, który był przez wiele lat odpowiedzialny za tzw. odsłuchy sceniczne na koncertach grupy Van Halen. Ponieważ perkusista zespołu Alex Van Halen miał problem z prawidłowym słyszeniem dźwięków podczas hałaśliwych występów grupy, Harvey skonstruował dla niego specjalne słuchawki douszne. Brzmiały znakomicie, a co najważniejsze izolowały „drummera” od niepotrzebnych hałasów, pozwalając mu koncentrować się na wybranych dźwiękach. Znakomite właściwości słuchawek zainteresowały pozostałych członków kapeli, a także innych muzyków. To zachęciło Harveya do rozpoczęcia działalności biznesowej pod szyldem Ultimate Ears, co nastąpiło w 1995 roku. W 2008 roku firma została przejęta przez Logitech i do dzisiaj kontynuuje audiofilskie tradycje marki.  

Źródło: Informcja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0