Czytnik Panasonic 4-w-1 do identyfikacji danych

Autor: Dział Prasowy, 21 listopada 2011 19:53:00

Panasonic wprowadził nowe, wielofunkcyjne urządzenie mobilne do weryfikacji tożsamości –  PIMD (Personal Identifcation Mini Dock), które jest kompatybilne z tabletem Toughbook CF-U1. Czytnik może znaleźć zastosowanie w pracy straży granicznej, policji oraz na lotniskach.

 

Kompaktowe, wytrzymałe, ale lekkie urządzenie, ma możliwość odczytywania danych na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest czytnik kart elektronicznych (Smart Card Reader SCR), kompatybilny z kartami 1,8V, 3V oraz 5V. Kolejnym jest skaner OCR, pozwalający na weryfikację paszportów i dowodów osobistych, na których są 2 lub 3 linie znaków w obszarze do odczytu maszynowego. W urządzeniu jest również moduł RFID, dzięki któremu można odczytywać tzw. „radiowe kody kreskowe”, znajdujące zastosowanie m.in. w logistyce lub na przykład dane biometryczne, zapisane w chipie w paszporcie lub nowym dowodzie osobistym. Wyposażenie uzupełnia skaner linii papilarnych, umożliwiający weryfikację tożsamości i rozpoznanie próby oszustwa dokonywanego za pomocą plastikowych imitacji.

 

Tak wyekwipowany PIMD może służyć wszędzie tam, gdzie niezbędna jest identyfikacja danych. Znajdzie swoje zastosowanie w pracy służb mundurowych (policji, straży granicznej), ale również na lotniskach czy podczas wstępu na stadion. Urządzenie jest kompatybilne z w pełni wzmacnianym tabletem Toughbook CF-U1, na którym można przetwarzać zebrane dane lub przesłać je dalej.

 

PIMD daje możliwość bezpiecznej autoryzacji dostępu do urządzenia, do którego jest podłączone, a za jego pomocą – do centralnego systemu z kluczowymi danymi. Co ważne, przy jego projektowaniu uwzględniliśmy uwagi naszych klientów.” – mówi Jacek Wielgus, Business Development Manager w firmie Panasonic.

 

PIMD został przygotowany we współpracy z firmami produkującymi urządzenia do mobilnej identyfikacji, takimi jak Desko, Dermalog i HID Global.

 

Dostępność i cena

Urządzenie będzie dostępne w Polsce od grudnia 2011 r. w cenie 8 200 PLN netto.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0