Nowe dyski SSD Samsunga dla wymagających

Autor: Dział Prasowy, 14 listopada 2011 18:36:44

Przewagi dysków SSD nad klasycznymi „twardzielami” są znane od lat: szybkie ładowanie systemu i aplikacji, wysoka kultura pracy i energooszczędność to najbardziej cenione cechy nowoczesnych nośników flash. Najnowsza propozycja Samsunga – nośniki z serii SSD 830 z interfejsem SATA III – oferowane są już na polskim rynku w zestawach umożliwiających upgrade komputera. Produkty o wysokości zaledwie 7 mm mogą być stosowane nie tylko w desktopach i laptopach, ale także smukłych ultrabookach.

Klienci salonów Komputronik oraz internetowego sklepu Komputronik.pl, dostaną komplet złożony z dysku o pojemności 64, 128, 256 lub 512 GB, wspornika do montażu w 3,5-calowej kieszeni obudowy desktopa, oprogramowania Norton Ghost (do tworzenia kopii zapasowych i przywracania systemu), kabli oraz przejściówki z interfejsu SATA na USB 2.0. Oczywiście zestaw wyposażony jest w instrukcję pokazującą krok po kroku, w jaki sposób wymienić dotychczasowy dysk twardy na nowy SSD. 

Tym, czego można spodziewać się po nowych dyskach Samsunga jest znakomite tempo wymiany danych. W niezależnych testach nośniki osiągały transfery odczytu dochodzące do 550 MB/s. Specjaliści zwracają także uwagę na stabilność odczytu – wahania nie przekraczają kilku MB/s, podczas gdy w przypadku konkurencyjnych modeli niczym zaskakującym są czasowe spadki transferu o kilkadziesiąt i więcej MB/s. Dobre wrażenie robi też tempo zapisu danych, które odbywa się z prędkością około 400 MB/s. 

Nasze dane będą ukryte w eleganckiej, czarnej obudowie wykonanej ze szczotkowanego aluminium. Wprawdzie nie ma to większego znaczenia, gdy nośnik znajduje się w obudowie peceta, ale cieszy oko, gdy pełni on funkcję zewnętrznego dysku.  W obu przypadkach użytkownik, który wcześniej korzystał z nośnika HDD, odczuje szybsze ładowanie systemu operacyjnego, jak również poszczególnych aplikacji. Warto też wspomnieć o wysokiej odporności dysków na wstrząsy oraz niskie zużycie energii (około 0,13 W).

Produkty objęte są 3-letnią gwarancją producenta. Ceny dysków SSD z serii 830 w internetowym sklepie Komputronik.pl zaczynają się do 519 zł (64 GB).

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0