ASUS prezentuje płytę M5A99X EVO

Autor: Dział Prasowy, 08 listopada 2011 20:17:19

Na chwilę przed premierą płyt głównych pod platformę X79, firma ASUS przypomina o swoich rozwiązaniach dla procesora AMD AM3+ i chipsetu AMD990X.

Płyta główna M5A99X EVO obsługuje wielordzeniowe procesory z podstawką AMD AM3+/AM3 i unikatową pamięcią podręczną L3, oferując lepsze możliwości przetaktowania przy mniejszym poborze energii. Wspiera dwukanałowe pamięci DDR3 1866 i przyspiesza transfer danych do 5200 MT/s przez magistralę systemową z technologią HyperTransport 3.0. Obsługuje również procesory AMD wykonane w nowym procesie 32 nm. Dodatkowo M5A99X EVO umożliwia stosowanie kilku procesorów graficznych dzięki technologiom SLI™ oraz CrossFireX. Ta płyta główna zbudowana jest na wydajnej platformie AMD 990X optymalizującej przydział PCIe w konfiguracjach z kilkoma GPU. Płyta ta ma wbudowaną obsługę interfejsu Serial ATA (SATA) nowej generacji, co pozwala na uzyskanie przepustowości danych do 6 Gb/s, ponadto gwarantuje to ulepszoną skalowalność, szybszy dostęp do danych i dwukrotnie większy transfer niż w obecnych magistralach. Dzięki swojej unikatowej konstrukcji, płyta ASUS M5A99X EVO umożliwia dostęp do USB 3.0 zarówno na przednim, jak i tylnym panelu – w sumie 4 gniazda USB 3.0. co gwarantuje  do 10 razy wyższą prędkość niż w USB 2.0.

Ponadto płyta obsługuje pierwszą w świecie dwuprocesorową technologię ASUS Dual Inteligent Processors wyposażoną w dwa układy na płycie głównej: EPU (jednostkę zarządzania energią) i TPU (jednostkę zarządzania TurboV). Nowa, druga generacja tej technologii z zasilaniem cyfrowym DIGI+ VRM umożliwia precyzyjne ustawienie napięcia procesora, zintegrowanej grafiki i modułu częstotliwości z minimalnymi stratami energii za pomocą ustawień w BIOS-ie i wyjątkowego, graficznego interfejsu użytkownika- UEFI BIOS, który pozwala na zwiększenie zakresu przetaktowania płyty głównej i wykorzystanie całego potencjału wydajności. Cyfrowy układ zasilania ASUS DIGI+ VRM daje użytkownikom niesamowitą elastyczność i doskonałą precyzję, które przekładają się na zoptymalizowaną wydajność, najwyższą stabilność systemu i wyższą efektywność energetyczną. Interfejs ASUS AI Suite II skupia wszystkie wyjątkowe funkcje ASUS-a w jednym, prostym w użyciu pakiecie. Pozwala użytkownikom nadzorować przetaktowanie, zarządzanie energią, szybkość wentylatora, odczyty napięcia i czujników. To uniwersalne oprogramowanie oferuje różnorodne i łatwe w użyciu funkcje bez konieczności przeskakiwania między różnymi narzędziami.

Cena płyty: 520PLN.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign