Rewolucyjny „tabnet” Asus Transformer już w Polsce!

Autor: Dział Prasowy, 27 października 2011 22:22:12

Jakiś czas temu Asus zaskoczył konkurentów produktem, który jednocześnie może spełniać rolę tabletu i netbooka. Chodzi oczywiście o Asus Transformer EP101, który trafił właśnie do oferty Komputronik SA. Nowy „tabnet” azjatyckiej marki to pełnowymiarowy tablet z 10.1-calowym ekranem, który jednym ruchem ręki można połączyć z klawiaturą. Tego typu rozwiązania pojawiały się już wcześniej na rynku, czego przykładem jest futerał Hama Cross Grain z klawiaturą do iPada. Tym razem jednak mamy do czynienia z kompletnym produktem, który w cenie 2599 zł zawiera dwa przydatne i bardzo poręczne urządzenia.  

 

Asus Transformer EP101, który można kupić w salonach Komputronik lub internetowym sklepie Komputronik.pl, dysponuje modemem 3G, Bluetooth 2.1 i WiFi b/g/n. Pojemność pamięci operacyjnej wynosi 1 GB, a filmy, zdjęcia i pliki można przechowywać w 16-gigabajtowej pamięci masowej. Płynną pracę z multimediami – między innymi obsługę wideo 1080p - wspiera dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 2. To dobry wybór, o czym świadczy chociażby nagroda „Best Choice”, jaką NVIDIA otrzymała na targach Computex 2011 właśnie za ten układ (w kategorii innowacyjnych produktów dla technologii mobilnych).

 

Użytkownicy docenią system operacyjny Android Honeycomb, który został zmodyfikowany pod kątem współpracy tabletu z klawiaturą. Będą mogli też korzystać z kamery internetowej (1.2 megapiksela) lub aparatu z autofokusem (5 megapikseli). Przydatne okażą się także: moduł GPS, dwa złącza USB w stacji dokującej, port miniHDMI oraz czytnik kart SD. Zastosowana bateria utrzymuje Asus Transformer EP101 w gotowości przez około 8 godzin. To oznacza możliwość przepracowania całego dnia roboczego z zastosowaniem klawiatury. 

 

Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta. Zalety „tabnetu” Asus Transformer EP101 można zobaczyć w oficjalnym filmiku promocyjnym pod adresem: www.youtube.com/watch?v=Nc9-xzqlvc8.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0