Cienkie dyski SSD z niskoprofilowym interfejsem SATA

Autor: Dział Prasowy, 14 września 2011 23:47:19

MX-KATANA to ultra cienkie dyski SSD opracowane na podstawie innowacyjnych rozwiązań, które mają przede wszystkim sprawdzić się w zastosowaniach mobilnych. Ma to zapewnić im nieporównywalnie wysokie transfery danych.

 

Seria dysków SSD o pojemnościach 128 i 256 GB pozwoli na szybsze funkcjonowanie systemu operacyjnego. Urządzenia komunikują się z komputerem poprzez niskoprofilowy interfejs SATA 3,0 Gbps, co umożliwia transfer danych na poziomie standardowych dysków SSD.

 

Specyfikacja techniczna dysków opartych na technologii NAND Flash MLC (Multi-level Cell) prezentuje się następująco: 128 MB pamięci cache, odczyt maksymalny do 275 MB/s, zapis dochodzący do 225 MB/s. Maksymalna wydajność przy odczycie oraz zapisie danych (losowo, 4 kB bloki danych) wynosi maksymalnie 25 000 IOPS.

 

Urządzenia znajdą zastosowanie między innymi w komputerach mobilnych Apple MacBook Air, ale są one również zgodne z systemami z rodziny Windows 7 i Vista.

 

Dyski SSD z serii MX-KATANA mierzą 111,5 x 24 x 2,5 mm oraz objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta. Deklarowana żywotność urządzeń to 1 milion godzin.

Źródło: Informacja prasowa

 

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign