Thermaltake prezentuje dwie stacje dokujące dla dysków 2,5 i 3,5

Autor: Dział Prasowy, 12 września 2011 19:10:45

W ofercie firmy Thermaltake pojawiły się dwie zewnętrzne stacje dokujące USB 3.0, pozwalające na szybkie i proste podłączanie dysków twardych do komputera. Modele BlacX 5G oraz BlacX Duet 5G pozwalają na korzystanie z 2,5- oraz 3,5-calowych dysków zgodnych z dowolnym interfejsem SATA.

 

Stacja dokująca BlacX 5G pozwala na obsługę dysku twardego 2,5 lub 3,5” z interfejsem SATA I/II/III, o maksymalnej pojemności 2 TB. Instalacja stacji odbywa się bez żadnych dodatkowych sterowników czy oprogramowania, przez co BlacX 5G jest gotowy do działania w zaledwie kilka sekund. Urządzenie zgodne jest z technologią hot-swap, co oznacza, że podczas instalacji/deinstalacji nośnika nie trzeba odłączać zasilania.

 

Thermaltake BlacX 5G komunikuje się z komputerem poprzez interfejs USB 3.0, lecz pozostaje zgodny z jego wcześniejszymi wersjami, tj. 2.0 oraz 1.1. Transfer danych wynosi odpowiednio 5 Gbps, 480 Mbps i 12 Mbps. W ofercie producenta znaleźć można ponadto model BlacX Duet 5G, który w odróżnieniu od wcześniej wspomnianego BlacX 5G pozwala na jednoczesne podłączenie dwóch dysków twardych.

 

Zewnętrzne stacje dokujące Thermaltake BlacX 5G oraz BlacX Duet 5G są kompatybilne z systemami Windows 7 32 i 64 bit oraz z systemami Mac OS. Produkty objęte są  24-miesięczną gwarancją, a ich ceny detaliczne powinny wynosić 199 zł i 239 zł.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0