Canon rozszerza linię i-SENSYS o nowe, wydajne drukarki

Autor: Dział Prasowy, 24 sierpnia 2011 22:48:06

Firma Canon wprowadza na rynek nowe kolorowe drukarki laserowe dla niezaawansowanych użytkowników (i-SENSYS LBP7010C i LBP7018C) oraz laserowe urządzenie wielofunkcyjne (i-SENSYS MF3010) dla małych biur lub do zastosowań domowych.

Modele LBP7010C oraz LBP7018C to rozwiązania skierowane do użytkowników indywidualnych oraz małych biur, oferujące przystępny cenowo laserowy druk w kolorze. Oba modele drukują dokumenty czarno-białe z prędkością do 16 str./min i kolorowe do 4 str./min. Nowe produkty to bliźniacze rozwiązania różniące się kolorem - biały (LBP7010C) lub stylowy czarny (LBP7018C) dobrze komponują się z różnorodnym wystrojem biur.

Niewielkie rozmiary obu modeli to zasługa nowo zaprojektowanego bębna drukującego, a kompaktowa obudowa pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku. Drukarki wyposażono w przydatne funkcje przyspieszające działanie, takie jak krótki czas wydruku pierwszej strony (FPOT) i szybkie wybudzenie z trybu uśpienia, które zapewniają wysoką jakość kolorowych wydruków w kilka sekund.

Urządzenia są łatwe w instalacji, konserwacji i użytkowaniu, co jest zasługą m.in. prostego systemu wymiany tonera oraz sterowników Canon CAPT (Canon Advanced Printing Technology) . 

i-SENSYS MF3010 to niewielkie, monochromatyczne laserowe urządzenie wielofunkcyjne. Stanowi idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy do tej pory korzystali z czarno-białych drukarek laserowych, a dziś poszukują produktu zapewniającego drukowanie, skanowanie i kopiowanie w przystępnej cenie.

Technologie Quick First-Print zapewniają szybkie aktywowanie urządzenia z trybu uśpienia i umożliwiają druk, praktycznie eliminując czas potrzebny na rozgrzanie, co wydatnie obniża pobór energii. Urządzenie umożliwia druk z prędkością do 18 str./min (druk mono / kopiowanie), a uzyskanie pierwszego wydruku zajmuje zaledwie 7,8 sekundy od momentu uruchomienia.

MF3010 wyposażono w nowy pionowy panel sterowania, który umożliwia użytkownikom obsługiwanie urządzenia bez potrzeby ruszania się zza biurka oraz intuicyjny interfejs z łatwym dostępem do funkcji kopiowania.

Według standardów TEC (Typical Energy Consumpition), nowy model zużywa zaledwie 0.6kWh na tydzień, co pozwala klientom na znaczne oszczędności i jest jednym z najniższych wskaźników wśród tego typu urządzeń na rynku.

Anil Jagpal, European Marketing Manager, odpowiedzialny w Canon Europe za urządzenia laserowe mówi: „Projektując nowe rozwiązania dla firm i domowych użytkowników biurowych przyjęliśmy, że muszą one cechować się prostotą obsługi, szybkością i kompaktową konstrukcją pozwalającą zaoszczędzić miejsce. Jak wszystkie produkty Canon powinny też być energooszczędne. To pozwoliło nam stworzyć nowe produkty LBP7010C, LBP7018C i MF3010 oferujące profesjonalną jakość druku w niskiej cenie”.

Modele i-SENSYS LBP7010C i LBP7018C będą dostępne w całej Europie od września 2011 roku, natomiast i-SENSYS MF3010 od października 2011 roku.


Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0