Radeon HD 6870 z 2 GB pamięci od firmy XFX

Autor: Dział Prasowy, 18 sierpnia 2011 17:29:18

Jeszcze do niedawna znalezienie na Polskim rynku karty Radeon HD 6870 wyposażonej w 2 GB pamięci graniczyło z cudem, jeśli w ogóle było możliwe. Sytuacja ta powinna się zmienić już niedługo, za sprawą firmy XFX, której konstrukcja, w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań, charakteryzuje się dwa razy większą pojemnością pamięci i jest najprawdopodobniej pierwszym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku.

 

XFX Radeon HD 6870 charakteryzuje się taktowaniami na poziomie 900 MHz dla rdzenia oraz 4200 MHz w przypadku pamięci GDDR5, która z procesorem graficznym komunikuje się za pomocą 256-bitowej szyny danych. W przeciwieństwie do konkurencyjnych konstrukcji karta wyposażona jest w 2 GB pamięci, a dodatkowo zastosowano w niej niereferencyjny system chłodzenia pozwalający na ograniczenie temperatury i poziomu hałasu.

 

Karta wyposażona jest w dwa DisplayPorty, dwa DVI oraz jedno HDMI. Dzięki technologii AMD Eyefinity podłączymy maksymalnie cztery monitory, a zastosowanie gniazda HDMI w wersji 1.4a pozwala na wyświetlanie stereoskopowego obrazu 3D.

 

XFX AMD Radeon HD 6870 2 GB cechuje się obsługą technologii 3E Trilogy:

  • AMD Eye-Definition (wykorzystuje AMD HD3D oraz DirectX 11),
  • AMD Eyefinity (wsparcie dla technologii wieloekranowej),
  • AMD Eyespeed (podnosi jakość obrazu video i wydajność aplikacji).

 

Model XFX HD6870 2GB obsługuje biblioteki DirectX11, Shader Model 5.0, DirectCompute 5.0, akcelerację Blu-ray oraz dźwięk audio w standardzie 7.1 wraz z kodekami Dolby TrueHD oraz DTS Master Audio. Do jej poprawnego funkcjonowania wymagane jest dodatkowe zasilanie przez dwa złącza PCIe 6 pin.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign