Atrament i laser do biura

Autor: Dział Prasowy, 09 sierpnia 2011 11:54:22

W ostatnich tygodniach Lexmark wprowadził aż siedem nowych urządzeń przeznaczonych do biura. Kolorowa drukarka i urządzenia typu 4-in-1 pozwalają na redukcję kosztów materiałów biznesowych, bezprzewodową komunikację z innymi sprzętami biurowymi czy intuicyjną obsługę za pomocą ekranu dotykowego.

Lexmark stawia na rozwiązania dla przedsiębiorstwa, rozbudowując swoją ofertę sprzętu dla biura. W odstępie zaledwie kilku tygodni producent wprowadził na polski rynek siedem modeli tego typu.  Trzy urządzenia wielofunkcyjnyjne z serii X950 i drukarka C950 umożliwiają m.in. wydruk w specjalnych formatach (np. A3) i definiowanie kolorów w technice laserowej. Pozwala to zrezygnować z dużej części zleceń powierzanych dotychczas dostawcom zewnętrznym. Z kolei kolorowe urządzenia wielofunkcyjne S409, Pro209 oraz Pro709 wyróżniają się szybkością (30-33 stron na minutę) oraz niskimi kosztami wydruku (3 gr za stronę).

Atrament – błyskawiczny wydruk

Nowe atramentowe urządzenia wielofunkcyjne 4-in-1 Lexmark S409, Pro209 i Pro709 to propozycja skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, które potrzebują  kolorowej drukarki, ksera, skanera i faksu w jednym. Wszystkie trzy modele korzystają z technologii bezprzewodowej (Wifi, Ethernet) i pozwalają na wydruk do 33 stron w czerni oraz 30 w kolorze na minutę. Urządzenia zostały wyposażone w pamięć o pojemności 64 MB, złącze USB oraz czytniki kart pamięci. Lexmark S409, Pro209 i Pro709 pozwalają na wydruk dokumentów i zdjęć  w rozdzielczości do 4800 x 1200 pikseli.

- Nowe atramentowe urządzenia wielofunkcyjne korzystają z technologii druku ValueInk. Są kompatybilne z czarnymi kartridżami 105XL, kosztującymi poniżej 20 zł, a które pozwalają na wydruk 510 stron z jednego pojemnika. To w przeliczeniu 3 grosze za stronę w standardowym formacie, co umożliwia znaczną redukcję kosztów wydruku w przedsiębiorstwie – mówi Dariusz Hartmann, właściciel sklepu z materiałami eksploatacyjnymi do drukarek E-atramenty.pl.

Laser – rozwiązania dla grup roboczych

Laserowe kolorowe urządzenia wielofunkcyjne z serii X950 zostały zaprojektowane na użytek średnich i dużych przedsiębiorstw, w szczególności aktywnych grup roboczych. Oprócz możliwości druku w formatach do 320 mm x 1219 mm w dużych ilościach, nowe kombajny Lexmarka oferują przejrzysty kolorowy ekran dotykowy e-Task (10,2 cala), pozwalający m.in. na wybór i podgląd materiałów z poziomu wyświetlacza.

 

Seria Lexmark X950 posiada wiele atrakcyjnych rozwiązań dla klienta biznesowego. Przykładowo, podajnik umożliwia załadowanie sześciu różnych rodzajów papieru, drukowanie z różnych nośników czy dokonywanie wykończeń, takich jak: dziurkowanie, zszywanie, składanie druku, itp. Jednak to, co najbardziej powinno zainteresować przedsiębiorców, to kompleksowe systemy zabezpieczeń w standardzie. Dane chronione są poprzez kasowanie danych z pamięci dysku, poświadczenia autentyczności czy weryfikacje użytkownika.

Nowa kolorowa drukarka laserowa C950 także umożliwia wydruki w formacie A3. Została wyposażona w mniejszy ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala i wygodny interfejs, pozwalający na intuicyjną obsługę sprzętu. Ponadto urządzenie generuje różne rodzaje dźwięków dla alertów i poleceń w jakości hi-fi.

Lexmark zyskuje coraz mocniejszą pozycję w segmencie urządzeń drukujących dla biura. Atrakcyjne rozwiązania obniżające koszty drukowanych materiałów biznesowych i zastosowanie nowoczesnej technologii w konkurencyjnej cenie z pewnością mu w tym pomoże. Przedsiębiorcy zyskają natomiast możliwość wydruku większości dokumentów we własnym biurze, bez konieczności zlecania usług zewnętrznemu dostawcy.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0