Nokia 500 - wysoka wydajność i jakość w niskiej cenie

Autor: Dział Prasowy, 01 sierpnia 2011 21:58:24

Firma Nokia zapowiedziała dzisiaj wprowadzenie na rynek modelu Nokia 500. Nowy dotykowy smartfon cechuje bezkompromisowa jakość oraz płynne działanie przy niskiej cenie. Model wyposażony został w najszybszy z dotychczas stosowanych przez firmę Nokia procesor 1GHz, aparat fotograficzny 5 MPix, zaawansowane funkcje muzyczne i rozrywkowe oraz mapy z darmową nawigacją samochodową i pieszą. Nokia 500 działa na systemie Symbian Anna, oferującym udoskonalone funkcje, takie jak szybsza przeglądarka internetowa i najnowsza wersja map. Smartfon Nokia 500 będzie dostępny od trzeciego kwartału br. w wersji czarnej, a niedługo później w białej*, z trzema wymiennymi obudowami w pakiecie. Nowe obudowy w większej gamie wzorów i kolorów będą dostępne pod koniec roku. Cena detaliczna tego modelu na rynku polskim wynosić będzie ok. 750 PLN.

„Przystępne cenowo smartfony kojarzyły się dotychczas z niskiej jakości sprzętem i ograniczoną funkcjonalnością” — powiedział Ilari Nurmi, Vice President, Nokia. „Zaprezentowany przez nas model dowodzi po raz kolejny zaangażowania firmy Nokia w zwiększanie innowacyjności w portfolio smartfonów. Stanowi on także przykład, jak Symbian może pomóc nam w zaspokajaniu kluczowych potrzeb rynku w najbliższych latach”.

Szybki dostęp do tego, co ważne

Dzięki Nokia 500 kontakt z rodziną i znajomymi jest natychmiastowy. Informacje z komunikatorów i serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter są na bieżąco aktualizowane na ekranie głównym. Smartfon Nokia 500, wyposażony w procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz jest jednym z najszybszych urządzeń na tym poziomie cenowym. Dzięki temu użytkownik może korzystać z wielu aplikacji jednocześnie, szybko i łatwo je przełączać oraz uruchamiać te najbardziej wymagające bez spowalniania działania telefonu. W modelu zastosowano także najnowszą technologię przeglądarki internetowej Nokia, która w połączeniu z wydajnym procesorem zapewnia o wiele większy komfort i szybkość korzystania z Internetu.

W smartfonie Nokia 500 preinstalowane są najlepsze aplikacje muzyczne i rozrywkowe, takie jak Shazam Encore, Gig Finder** oraz przewodniki Lonely Planet i Michelin.

Model ten oferuje także najnowszą technologię map firmy Nokia, która została zoptymalizowana pod kątem serwisów społecznościowch. Dzięki temu użytkownicy mogą udostępniać swoją lokalizację na całym świecie. Wskazówki głosowe dla pieszych i kierowców w 80 krajach nie wymagają połączenia z siecią, dzięki czemu można uniknąć opłat roamingowych.

* Biały smartfon Nokia 500 będzie dostępny w czwartym kwartale 2011 roku

** Aplikacja Gig Finder nie jest dostępna we wszystkich krajach, w których sprzedawany będzie model Nokia 500

Główne funkcje smartfonu Nokia 500

• Wymienne tylne części obudowy - trzy kolory w pakiecie sprzedażowym

• Procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz oraz łączność WLAN zapewniająca szybki dostęp do aplikacji i rozrywki

• Aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 MPix z funkcją nagrywania wideo

• Mapy z bezpłatną nawigacją pieszą i samochodową na całym świecie, aplikacja „Tu i teraz” umożliwiająca znajdowanie ciekawych imprez w okolicy, udoskonalona funkcja wyszukiwania i nowe trasy transportu publicznego

Sklep z aplikacjami i innymi materiałami rozrywkowymi

• Odtwarzacz muzyczny, stereofoniczne radio FM i radio internetowe

• Nowy system Symbian Anna umożliwiający szybsze przeglądanie stron internetowych oraz lepsze działanie dotykowego interfejsu użytkownika, między innymi z pionową klawiaturą QWERTY oraz podzielonym ekranem do wiadomości. Ponadto użytkownik doceni nowe, atrakcyjne ikony oraz ulepszone funkcje wprowadzania tekstu

• Łatwy dostęp do sieci WLAN za pośrednictwem widżetu na ekranie głównym.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign