Multiczytnik kart na USB 3.0 od TRANSCENDa

Autor: Dział Prasowy, 22 lipca 2011 12:48:29

Firma TRANSCEND zapowiada wprowadzenie czytnika kart pamięci RDF8. Wykorzystanie interfejsu USB 3.0 oraz wsparcie dla najnowszych typów kart pamięci w RDF8, zapewni możliwość czerpania korzyści z najbardziej zaawansowanych technologii transferu danych w urządzeniach mobilnych.

Prezentowane urządzenie będzie posiadać w sumie 4 sloty: jeden slot na karty CompactFlash w standardzie UDMA6/UDMA7, jeden  na karty SD w tym SDHC/SDXC z klasą szybkości UHS-I, kolejny na karty MicroSD i M2 oraz slot na karty typu Memory Stick PRO, DUO, a także  XC mogące osiągnąć aż do 2TB pojemności.

Zastosowanie  interfejsu USB 3.0 pozwoli na nawet dziesięciokrotnie szybsze przenoszenie danych, niż w przypadku standardu USB 2.0, niemniej także  z nim czytnik RDF8 będzie kompatybilny.

Czytnik RDF8 dedykowany został  użytkownikom operujących plikami o dużych pojemnościach, jak na przykład wysokiej jakości zdjęcia czy filmy. Dzięki zawarciu zaawansowanej technologii w kompaktowej obudowie, urządzenie dobrze się nada zarówno do użytku domowego jaki i profesjonalnego.

Firma TRANSCEND udostępnia do swoich produktów oprogramowanie RecoverX, które pozwala na łatwe przywrócenie przypadkowo usuniętych plików.

 

Dostępność i cena:

Czytnik RDF8 będzie dostępny od sierpnia 2011 r., a jego sugerowana cena detaliczna w PLN wyniesie przybliżoną równowartość 24$.

Gwarancja:

Produkt objęty zostanie 2-letnią gwarancją producenta.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0