Nokia E6: dotykowa i z QWERTY

Autor: Dział Prasowy, 22 lipca 2011 11:50:02

Ekrany dotykowe na dobre już zagościły w nowoczesnych telefonach komórkowych i smartfonach. Nie było ich jeszcze tylko w urządzeniach  z klawiaturami QWERTY. Do dziś...

 

E6 to pierwsza Nokia, w której zastosowano rozwiązanie Touch & QWERTY, łączące zalety pełnowymiarowej klawiatury oraz ekranu dotykowego. W E6 fińskiemu producentowi udało się zmieścić 2,46-calowy wyświetlacz i fizyczną klawiaturę QWERTY w jednej zwartej bryle, bez konieczności wprowadzania elementów ruchomych. Wyjątkowy jest też aparat zastosowany w tym modelu. Ma on 8 megapikseli, podwójny flash LED oraz potrafi kręcić filmy w rozdzielczości HD. Telefon pracuje pod kontrolą najnowszego Symbiana^3 w wersji „Anna”, która znacząco usprawnia działanie systemu.

E6 najlepiej sprawdzi się w zastosowaniach biurowych. Fabrycznie zainstalowano w niej oprogramowanie, które pozwala na edycję dokumentów Microsoft Office. Ważnym dodatkiem jest wsparcie dla protokołów CISCO SSL VPN i IPsec VPN, które są odpowiedzialne za szyfrowanie danych w wirtualnych sieciach prywatnych, często wykorzystywanych w firmach. Jak każdy dobry telefon biznesowy, E6 ma bardzo mocną baterię, pozwalającą na 15 godzin rozmów i 31 dni w stanie czuwania.

 

Smartfon jest już dostępny w ogólnopolskiej sieci sklepów telekomunikacyjnych aetka, gdzie w lipcu 2011 można go kupić w cenie 1599 zł.

 
Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign