Platynowe rozwiązanie dla nowych procesorów AMD

Autor: Dział Prasowy, 21 lipca 2011 22:37:25

Firma SAPPHIRE prezentuje nową płytę główną wspierającą procesory AMD APU z serii A. SAPPHIRE Pure Platinum A75 jest płytą formatu ATX wyposażoną w najnowsze technologie zwiększające wydajność oraz możliwości multimedialne komputera osobistego.

Nowa płyta SAPPHIRE pozwala na zainstalowanie do 16 GB pamięci DDR3 o maksymalnym taktowaniu 1866MHz w czterech slotach DIMM. Płyta posiada 4 wyjścia USB 3.0 (dwa z nich na tylnym panelu) oraz 4 USB2.0 (8 wliczając wyjścia pin na laminacie).

Możliwości multimedialne urządzenia obejmują 3 wyjścia wideo – DVI, HDMI i Display Port, z których każde dwa mogą być używane jednocześnie. Port HDMI jest w wersji 1.4a i obsługuje przesyłanie zarówno dźwięku jak i obrazu, również stereoskopowego 3D. Na tylnym panelu można też znaleźć wyjścia dźwiękowe HD Audio 7.1. Do połączenia z siecią służy 1Gbit LAN, a bezprzewodowo można się połączyć za pomocą Bluetooth 2.1.

Możliwości rozbudowy komputera o kolejne podzespoły umożliwia 5 portów SATAIII z obsługą AHCI i RAID oraz port eSATAII. Płyta jest wyposażona w slot PCI Express x16 służący do podłączenia zewnętrznej karty graficznej, jeden slot PCI Express x4, dwa sloty PCI Express x1, mini PCI-E x1 oraz dwa sloty PCI.

SAPPHIRE Pure Platinum A75 posiada wiele opcji upraszczających konfigurację, podkręcanie i codzienne użytkowanie – wyświetlacz pokazujący aktualny stan pracy komputera, dedykowane przyciski na PCB służące do uruchamiania, resetowania komputera oraz resetowania BIOSu. Płyta posiada układ dual BIOS oraz punkty pomiaru napięcia bezpośrednio na PCB. Jest wspierana przez program SAPPHIRE TriXX pozwalający na podkręcanie i monitoring bezpośrednio z poziomu Windows.

Do procesorów AMD APU Sapphire umożliwia również podłączenie w trybie CrossFire zewnętrznej karty graficznej z serii HD 6600 lub HD 6500 do karty zintegrowanej, jaką posiada procesor. Powoduje to dodatkowy wzrost wydajności w aplikacjach 3D i grach.

Specyfikacja:

Model

SAPPHIRE Pure Platinum A75

Obsługiwane procesory

Procesory AMD APU z serii A, Socket FM1

Pamięć

4 sloty DIMM DDR3,

Sloty

1 slot PCI Express x16
1 slot PCI Express x4
2 sloty PCI Express x1
1 slot mini PCI-E

Porty  wejścia/wyjścia

4 porty USB 3.0
4 porty USB 2.0 (+ 4 porty na śledziu)
5 portów SATAIII,
1 port eSATAII,
Bluetooth 2.1+EDR

RAID

0, 1, 1+0

Karta dźwiękowa

8-kanałowa

Karta sieciowa

1 Gbit

Format płyty

ATX

 

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena detaliczna płyty głównej SAPPHIRE Pure Platinum A75 wynosi 449 zł brutto. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign