GIGABYTE dołącza do płyt głównych dysk Intel SSD 311 o poj. 20 GB

Autor: Dział Prasowy, 10 czerwca 2011 13:54:56

GIGABYTE, wiodący producent płyt głównych oraz kart graficznych ma dla swoich użytkowników niespodziankę. Otóż do najnowszych płyt głównych GA-Z68XP-UD3-iSSD na platformie Intel® Z68 Express będzie dołączany nośnik Intel SSD 311 o pojemności 20 GB wyposażony w kości pamięci typu Single-Level Cell. Dołączony dysk SSD wyposażony w złącze mSATA pozwoli użytkownikom w pełni wykorzystać możliwości technologii Intel® Smart Response. Promocyjne zestawy będą dostępne w sklepach już w pierwszych tygodniach czerwca.

 

Technologia Intel® Smart Response

Płyty główne GIGABYTE z serii Z68 zostały wyposażone w technologię Intel® Smart Response. ISR jest technologią, która polega na wykorzystaniu dysku SSD jako pamięci podręcznej dysku (bądź dysków) talerzowych. Tym razem dodatkowy dysk SSD odpowiada za składowanie najczęściej wykorzystywanych przez system plików, co wpływa na ogólną poprawę wydajności systemu operacyjnego i programów.

Podłączając dowolny dysk twardy do płyty głównej otrzymujemy (w połączeniu ze Smart Response) nic innego, jak dysk hybrydowy. Pozwala to na podniesienie wydajności o ok.60%, w porównaniu do zestawu o pojedynczym dysku, co zostało potwierdzone w testach PC Mark Vantage.

 

Płyty główne GIGABYTE mSATA Ready (5 modeli)

GA-Z68XP-UD3-iSSD (dołączony dysk Intel® Solid-State Drive 311)

GA-Z68XP-UD3 

GA-Z68XP-D3 

GA-Z68AP-D3 

GA-Z68P-DS3 

 

 

Wszystkie produkty GIGABYTE objęte są 3 letnią gwarancją.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0