Esencja mocy dla graczy od Gigabyte

Autor: Dział Prasowy, 04 czerwca 2011 16:12:51

GIGABYTE, wiodący producent kart graficznych i płyt głównych, ma przyjemność zaprezentować nowe produkty z serii Super Overclock: GV-N580SO-15I i GV-R687SO-1GD. Warto przy tym przypomnieć, że produkty z tej serii wyposażone są w wyselekcjonowane, w ramach autorskiego systemu GPU Gauntlet, układy oraz najwyższej klasy komponenty zgodne z technologią Ultra Durable VGA lub VGA+. Połączenie powyższych elementów z unikalnym designem, opracowanym specjalnie z myślą o overclockingu, czyni z kart graficznych GIGABYTE niesamowity oręż w dłoniach prawdziwych specjalistów od podkręcania.

Tym bardziej, że oba modele wykorzystują niezwykle efektywny i wydajny system chłodzenia GIGABYTE WINDFORCE 3X. Ponadto w przypadku karty GV-N580SO-15I, aby w pełni usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających użytkowników, zaimplementowano obsługę technologii GIGABYTE Extreme Dual BIOS.

System chłodzenia WINDFORCE – Zaprojektowany dla graczy

GIGABYTE WINDFORCE, to wysokowydajny system chłodzenia, który ma za zadanie wyróżnić karty graficzne GIGABYTE na tle konkurencji. Zgodnie z tą koncepcją inżynierowie GIGABYTE przyłożyli znaczną uwagę do zaprojektowania konstrukcji, która zapewni efektywny sposób na odprowadzanie ciepła z kluczowych elementów karty graficznej. Efektem tej pracy jest właśnie system WINDFORCE. Jego cechy szczególne to radiator o specjalnie wyprofilowanych żeberkach (zmienne nachylenie oraz kształt w zależności od umiejscowienia na radiatorze), ultra cichy wiatrak PWM oraz system miedzianych rurek cieplnych. Konfiguracja taka gwarantuje niską temperaturę pracy, nawet dla najwydajniejszych modeli GPU, przy zachowaniu akceptowalnego poziomu hałasu.

 

WINDFORCE 3X: trzy wiatraki z technologią anti-turbulence

GV-N580SO-15I i GV-R687SO-1GD są wyposażone w system chłodzenia WINDFORCE 3X, którego elementem kluczowym są trzy ultra ciche wiatraki PWM. Dzięki specjalnie zaprojektowanym łopatkom wirników turbulencje, w przepływie powietrza pomiędzy nimi, są efektywnie minimalizowane.

 

Ponadto w przypadku modelu GV-N580SO-15I zastosowano unikalne rozwiązanie jakim jest połączenie dwóch ciepłowodów o średnicy 8 mm z komorą parową (vapor chamber) o wymiarach 140x86 mm. Konstrukcja taka pozwala na znacznie szybsze odprowadzanie ciepła z rdzenia procesora graficznego, a co za tym idzie jego efektywniejsze chłodzenie. Dodatkowo na wysoką skuteczność systemu chłodzenia WINDFORCE 3X wpływają trzy miedziane rurki cieplne (rozprowadzanie ciepła) oraz wspomniane już wcześniej trzy, ciche wiatraki.

 

Technologia GIGABYTE Extreme Dual BIOS

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań bazujących na podwójnym BIOS-ie, gdzie jedna kość zawiera BIOS główny a druga jego kopię zapasową, technologia GIGABYTE Extreme Dual BIOS oferuje dwie odmienne wersje BIOS, przeznaczone do różnych zastosowań. Do przełączania pomiędzy BIOS-ami służy prosty przełącznik.

 

GPU Gauntlet Sorting – system selekcji GPU

GPU Gauntlet Sorting to autorski system GIGABYTE umożliwiający zaawansowane selekcjonowanie chipów wykorzystywany m.in. w serii kart graficznych Super Overclock Series. Każdy GPU dedykowany do serii SOC musi przejść przez wymagające testy. Ten jedyny w swoim rodzaju proces sortowania oferuje trzy główne zalety. Pierwsza, to gwarancja wzrostu potencjału OC. Druga oznacza znacznie lepszą optymalizację efektywności termicznej GPU. Powyższy fakt wpływa także na komfort pracy – obniżona emisja cieplna to wentylatory pracujące z niższą (zmniejszenie poziomu hałasu) prędkością obrotową, także w trybie 3D. Ostatnia z zalet dotyczy obniżenia strat energii w systemie dystrybucji zasilania. Podsumowując możemy napisać, że z technologią Gauntlet Sorting, karty graficzne GIGABYTE SOC gwarantują najwyższe możliwości overclockingu.

 

Ultra Durable VGA+

Dzięki technologii Ultra Durable VGA+, która charakteryzuje się zastosowaniem do produkcji wysokiej klasy komponentów (5+1), seria Super Overclock umożliwia uzyskanie najlepszych wyników w testach graficznych. GIGABYTE Ultra Durable VGA+ to także 5 kondensatorów typu proadlizer, które dają karcie graficznej GV-N580SO-15I znacznie lepsze możliwości stabilnego zasilania, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, zwłaszcza podczas OC.

 

Więcej informacji na temat produktów z serii Super Overclock Series, można znaleźć na stronie: http://www.gigabyte.com/products/main.aspx?s=43

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign