ASRock P67 Performance – druga płyta ASRock z serii Fatal1ty

Autor: Dział Prasowy, 30 maja 2011 20:43:30

Firma ASRock wprowadziła do swojej oferty drugi model płyty tworzony w kooperacji z Jonathanem "Fatal1ty" Wendelem, wielokrotnym mistrzem świata w grach komputerowych. Fatal1ty P67 Performance - w odróżnieniu do swojego poprzednika - kierowany jest do nieco mniej zamożnych graczy.

 

ASRock  Fatal1ty P67 Performance obsługuje procesory Intel Core drugiej generacji (Sandy Bridge). Płyta główna wykonana jest w formacie ATX i utrzymana została w identycznej stylistyce, co Fatal1ty P67 Professional. Pod względem konstrukcji ASRock P67 Performance przypomina ASRocka P67 Pro3, który w Polsce klasyfikuje się w ścisłej czołówce najchętniej kupowanych płyt głównych LGA 1155.

 

Za zasilanie procesora odpowiada sekcja zasilania w układzie 8+2 fazy. Płyta wyposażona jest w cztery porty DDR3 (maksymalnie 2133 MHz), które są w stanie obsłużyć do 32 GB pamięci RAM. Fatal1ty P67 Performance wyposażony jest w jeden slot PCI Express 2.0 x16, trzy PCI Express 2.0 x1 oraz trzy PCI. Dodatkowe urządzenia podłączymy między innymi do dwóch portów USB 3.0, 2xSATA3, a także za pośrednictwem eSATA3. Entuzjastom komputerowym oraz miłośnikom podkręcania przypadną do gustu umieszczone w dolnej części laminatu przyciski Power i Reset oraz wyświetlacz diagnostyczny.

 

Płyta główna wyposażona jest w szereg funkcji i rozwiązań, mających na celu usprawnienie i ułatwienie pracy. W gronie tym znalazły się Fatal1ty XFast USB Technology (technologia, która zwiększa transfer danych poprzez porty USB) czy graficzna reprezentacja BIOS-u (UEFI). Z dołączonego oprogramowania należy wymienić pakiet F-Stream Tuning Utility pozwalający na łatwą kontrolę i zmianę parametrów pracy komputera, Instant Boot, Instant Flash, App Charger czy SmartView.

Dzięki technologii Combo Cooler Option użytkownik będzie mógł zamontować chłodzenie dedykowane podstawkom LGA 775 lub LGA 1155. Drugim ciekawym rozwiązaniem jest funkcja On/Off Play Technology. Wykorzystując kabel audio 3,5 mm można odtwarzać muzykę z zewnętrznego odtwarzacza przez głośniki bez włączonego komputera.

 

Już niedługo płyta powinna być dostępna w większości sklepów komputerowych. Cena nowego modelu Fatal1ty P67 Performance będzie oscylowała w granicach 520 złotych.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign