Notebook HP dv6-6030ew, czyli tanie jest piękne

Autor: Dział Prasowy, 26 maja 2011 23:08:28

Podczas, gdy media straszą wzrostem cen i nabierającą tempa inflacją, dostawcy notebooków mile zaskakują użytkowników, którzy szukają dobrego sprzętu w korzystnej cenie. Rzadko jednak zdarza się tak dobra okazja, jak w przypadku notebooka HP Pavilion dv6-6030ew - nowej, prestiżowej propozycji, która w internetowym sklepie Komputronik.pl kosztuje teraz mniej niż 3 tysiące złotych. Cena dotyczy wersji z pamięcią operacyjną o maksymalnej pojemności wynoszącej 8 GB.

Projektanci tego modelu uznali, że laptop, który prezentuje się jak najbardziej eleganckie notebooki na rynku, wcale nie musi kosztować majątku. Pavilion dv6-6030ew został opracowany zgodnie z koncepcją MUSE (materials, usability, sensory appeal and experiences - materiały, użyteczność, elegancki wygląd i łatwa obsługa). Przeznaczony jest dla użytkowników domowych, a także małych firm. Może pełnić rolę domowego centrum rozrywki, w czym bardzo użyteczny jest innymi dołączony tuner telewizyjny (USB).  

Notebook HP Pavilion dv6-6030ew pomaga użytkownikowi zarządzać wszystkimi niezbędnymi zasobami - od zdjęć po finanse. Dużą zaletą modelu jest szybki start systemu, dzięki czemu już po chwili można cieszyć się dobrej jakości grafiką i filmami na 15'6-calowym wyświetlaczu LED. O dobrą atmosferę w domu i pracy dba system dźwiękowy HP Beats z czterema głośnikami. Przydatna okaże się także technologia CoolSense, która steruje chłodzeniem laptopa w zależności od otoczenia. Dzięki temu po przeniesieniu HP Pavilion dv6-6030ew w inne miejsce, wentylatory nie będą musiały pracować tak intensywnie, jak wcześniej. Wynika to z faktu, że spód notebooka jest samoczynnie chłodzony podczas przenoszenia działającego urządzenia. Poza tym kładziony jest wówczas na "nowej" nawierzchni, która nie jest rozgrzana przez pracę notebooka tak, jak poprzednia. System CoolSense obniża zużycie energii, co przedłuża czas działania na baterii.  

 

Całość zamknięta jest w eleganckiej, aluminiowej obudowie, która kryje w sobie dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 taktowany zegarem o częstotliwości 2.3 GHz. Dzięki współpracy z 8 GB pamięci DDR3 notebook zapewnia płynną pracę z kilkoma aplikacjami jednocześnie. Karta graficzna AMD Radeon HD 6770M, która dysponuje wyjściem HDMI, bez problemu radzi sobie z grami oraz filmami przechowywanymi na dysku twardym o pojemności 500 GB. Bezprzewodowa komunikacja z siecią i innymi urządzeniami odbywa się za pośrednictwem standardu WiFi IEEE 02.11b/g/n oraz Bluetooth. Poczucie komfortu podczas internetowego wideoczatu ze znajomymi zapewnia kamera internetowa HP TruVision. Została zaprojektowana w taki sposób, aby użytkownik dobrze prezentował się w każdym świetle.

 

Dopełnieniem całości są dwa złącza USB 3.0, zintegrowany czytnik linii papilarnych oraz wspomniany wcześniej tuner telewizyjny. Notebook HP Pavilion dv6-6030ew pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 Home Premium. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta. Cena podanej konfiguracji (z pamięcią operacyjną o maksymalnej pojemności 8 GB) w internetowym sklepie Komputronik.pl wynosi 2 999 zł.  

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0