Panasonic Toughbook prezentuje model dla sektora transportowego

Autor: Dział Prasowy, 11 kwietnia 2011 21:33:07

„W ciągu ostatnich sześciu lat do dwudziestu największych firm motoryzacyjnych trafiło 150 000 urządzeń Panasonic Toughbook. Biorąc pod uwagę specyfikę sektora transportowego postanowiliśmy stworzyć model przeznaczony do wykonywania testów diagnostycznych w najtrudniejszych warunkach terenowych” - mówi Janusz Górka, Area Sales Manager w firmie Panasonic.

 

Odpowiedź na potrzeby sektora transportowego

13,3 calowy wyświetlacz tabletu podświetlany jest diodami LED, co zapewnia dobrą widoczność wyświetlanych danych. Dzięki temu osoba przeprowadzająca diagnostykę będzie mogła z łatwością przeglądać informacje, odczytywać wyniki testów czy schematów przy ograniczonym lub ostrym świetle. Toughbook został wyposażony w dotykowy ekran rezystywny pozwalający na łatwe wprowadzanie danych w rękawiczkach lub długopisem.

 

Urządzenie ma wszystkie wejścia i porty niezbędne do przeprowadzania testów diagnostycznych.
Z kolei opcjonalne wyposażenie tabletu w przednią i tylnią kamerę umożliwia mechanikowi prowadzenie video rozmów i wykonywanie zdjęć dokumentacji elektronicznej.

 

Nowy model został wyposażony w specjalny uchwyt, umożliwiający stabilne i bezpieczne utrzymanie urządzenia w jednej dłoni. Dodatkowo tablet może zostać umieszczony w stacji dokującej dzięki czemu technicy mogą korzystać z niego nie przerywając pracy.         

Urządzenie zapewnia swoim posiadaczom ciągłą komunikację ze środowiskiem zewnętrznym. Umożliwia to bezprzewodową transmisję danych poprzez sieć LAN, Bluetooth, szerokopasmowy dostęp do Internetu w technologii 3G i opcjonalnie moduł GPS.

 

Dla pracowników kwestią kluczową jest zapewnienie, że dostęp do danych zapisanych
na komputerze mają wyłącznie osoby do tego powołane. Tablet został wyposażony w liczne zabezpieczenia przed kradzieżą danych i samego urządzenia wliczając w to Kensington lock czy – opcjonalnie – czytnik linii papilarnych i smart card.

 

Z kolei szybką i wydajną pracę urządzenia zapewnia druga generacja procesora Intel Core i5
i system operacyjny Windows 7 w wersji Professional.

 

Przy tworzeniu nowego modelu Toughbooka współpracowaliśmy z największymi koncernami motoryzacyjnymi. Ich uwagi pozwoliły na stworzenie niezwykle wytrzymałego urządzenia” - mówi Janusz Górka.

 

Przeznaczony do testowania samochodów osobowych, terenowych, ciężarówek, maszyn przemysłowych i rolniczych Toughbook będzie dostępny w dwóch wersjach – Standardowej
i Zaawansowanej – od grudnia 2011 roku.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign