Denon przedstawia nowe amplitunery 3D w klasie popularnej

Autor: Dział Prasowy, 08 kwietnia 2011 08:45:49

Denon, jeden z wiodących producentów wysokiej jakości urządzeń domowej rozrywki audio i video, poinformował o pierwszych, zaawansowanych amplitunerach z nowej serii. Oba modele klasy popularnej, AVR-1612 i AVR-1312, oparte są na znanych rozwiązaniach z wielokrotnie nagradzanej linii amplitunerów poprzedniego sezonu, uzupełnionych o kolejne inteligentne technologie. Celem była dalsza poprawa jakości odtwarzania także dla użytkowników ceniących sobie niewygórowaną cenę. Najbardziej godne uwagi jest konsekwentne wykorzystanie konstrukcji dyskretnej wzmacniacza mocy, które są kluczowymi elementami do osiągnięcia doskonałych wrażeń odsłuchowych w sprzęcie kina domowego. Takie bezkompromisowe podejście nie jest częste w tej klasie cenowej sprzętu. W pełni graficzny interfejs użytkownika i podpowiedzi dotyczące ustawień oferowane przez Setup Wizard są dodatkowymi gwarantami łatwości użytkowania. Obydwa modele są pierwszymi z planowanych na ten rok nowości Denona w gamie amplitunerów 3D i będą dostępne w całej Europie w maju 2011 roku.

 

Od kiedy technologia przesyłania sygnału 3D (3D pass-through) stała się standardem dla wszystkich amplitunerów Denon w 2010 roku, kolejne rzesze miłośników audio koncentrują się coraz bardziej na łatwości użytkowania i doskonałej jakości dźwięku, z których Denon jest znany. Oferując maksymalną wartość w tej klasie cenowej, AVR-1312 posiada prawdziwie graficzny interfejs użytkownika, teraz nawet z pół-przejrzystym menu ekranowym przy użyciu połączenia przez HDMI. Cztery przyciski funkcyjne szybkiego wyboru, zarówno na przednim panelu lub na ergonomicznym pilocie zdalnego sterowania, pozwalają użytkownikom na wybranie często używanych źródeł muzyki lub obrazu i tryby surround. Wyświetlane na przyciskach ikony ułatwiają rozpoznanie ich funkcji. Każdy z w pełni dyskretnych 5-ciu kanałów dostarcza 110W mocy, wystarczająco dużo, aby mocno zabrzmieć nawet w największym pokoju. Minimalnie krótka ścieżka sygnału, jak również konstrukcja odporna na wibracje zapewnia czysty dźwięk i obraz. Dodatkowo do doskonałej jakości dźwięku, wszystkie pliki muzyczne mogą być wysyłane za pośrednictwem wbudowanego restorera (Compressed Audio Restorer) dodającego nowego życia skompresowanym plikom audio.

Użytkownicy, którzy chcą pójść o krok dalej, mogą zdecydować się na większego brata opisanego wcześniej urządzenia - AVR-1612. Model ten posiada dodatkowo port USB na przednim panelu zgodnym z funkcją Digital Direct Play dla muzyki zapisanej na iPodzie czy iPhonie. Poza większą mocą wyjściową, jest wyposażony w zaawansowaną technologię kalibracji pomieszczenia Audyssey MultEQ oraz technologię iDynamic Volume, aby zoptymalizować jakość dźwięku nawet w pomieszczeniach akustycznie trudnych. Usprawniając jeszcze bardziej sposób użytkowania, w AVR-1612 jako pierwszym zastosowano nowy Setup Wizard firmy DENON (kreator konfiguracji w języku angielskim, niemieckim i francuskim), oferujący instrukcje ustawiania poszczególnych funkcji krok po kroku.

 

AVR-1312 w skrócie:

 • Kompatybilność: HDMI (1.4 z 3D), Deep Color, „x.v.Color”
 • 4 wejścia HDMI / 1 wyjście HDMI
 • Minimalnie krótka ścieżka sygnału dla czystego audio i wideo
 • Kompatybilny z audio HD, Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio
 • Compressed Audio Restorer
 • Graficzny interfejs użytkownika (GUI) (półprzeźroczyste menu ekranowe przy podłączeniu przez HDMI)
 • 4 przyciski funkcyjne szybkiego wyboru
 • Niski pobór mocy w trybie oczekiwania – 0,5W

 

Dodatkowe funkcje dla AVR-1612

 • W pełni dyskretne, identycznej jakości i mocy kanały (5 kanałów x 110W)
 • Kompatybilność: HDMI (1.4 z 3D i zwrotnym kanałem audio), Deep Color, „x.v.Color”
 • Port USB na przednim panelu z Digital Direct Play dla iPoda i iPhona
 • Audyssey MultEQ i Audyssey Dynamic Volume
 • Setup Wizard (kreator ustawień) oferujący instrukcje krok po kroku
 • Niski pobór mocy w trybie oczekiwania – 0,1W

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Avatar stach334 stach334 2011.04.11

denon avr-1612 jest już dostępny w sklepie.rms.pl

http://sklep.rms.pl/index.php?p8246,denon-avr-1612-avr1612-amplituner-wielokanalowy-5-1

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign