Samsung Google Nexus S dostępny w cenie dla Kowalskiego

Autor: Dział Prasowy, 07 kwietnia 2011 07:29:13

Bardzo dobrze przyjęty przez media i użytkowników Samsung Google Nexus S trafił właśnie do oferty internetowego sklepu Komputronik.pl oraz salonów Komputronik. Nowy produkt z logo najpopularniejszej przeszukiwarki można tam kupić w zaskakująco niskiej cenie 1599 zł, a więc o około 1 tysiąc złotych taniej niż w pierwszych dniach po światowej premierze. Urządzenie może służyć między innymi jako nawigacja samochodowa, przeglądarka zaawansowanych map sieciowych (Google Map 5.0), kompas i czytnik e-booków.

 

Wyjątkowo udana konstrukcja marki Samsung wyróżnia się: profilowanym 4-calowym ekranem Super Clear LCD, systemem Android 2.3, obsługą technologii zbliżeniowej NFC oraz aparatem cyfrowym z lampą błyskową. Ekran w nowym telefonie Google zapewnia jasny i wyraźny obraz, a przede wszystkim wysoki kontrast. Na uwagę zwraca fakt, że jest lekko wklęsły, przez co trudniej jest go zarysować. Zdaniem projektantów nieco lepiej przylega do twarzy podczas rozmowy w porównaniu z typowym, płaskim ekranem. 

 

Czarna, błyszcząca obudowa kryje w sobie szybki procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz oraz wbudowaną pamięcią o pojemności 16 GB. Aparat cyfrowy (5 Mpix) z fleszem LED umożliwia robienie dobrych zdjęć także w ciemniejszych miejscach: klubach, środkach komunikacji czy podczas wieczornego spaceru. Kolejną mocną stroną nowego telefonu Google jest system Android w wersji 2.3 (Gingerbread). Jedną z nowych funkcji  jest w tym przypadku "Manage apps", która zarządza aplikacjami tak, aby obciążały baterię w jak najmniejszy sposób. Z kolei ulepszona przeglądarka Chrome ułatwia korzystanie z Internetu dzięki obsłudze Flash.

 

Samsung Google Nexus S wyposażono w złącze USB i słuchawkowe. Poza typową komunikacją za pomocą WiFi oraz Bluetooth, model wykorzystuje technologię zbliżeniową NFC (Near Field Communication). Firma analityczna Juniper Research szacuje, że do 2013 roku jeden na pięć telefonów komórkowych będzie oferował tego typu funkcjonalność. Wartość transakcji dokonywanych za pomocą technologii NFC ma rosnąć w latach 2011 - 2013 o 500% rocznie. Większość z nich będzie dotyczyć biletów i żywności.   

 

Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta. Cena smartfonu Samsung Google Nexus S w internetowym sklepie Komputronik.pl wynosi 1599 zł brutto.  

 

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0