Nawigacja Garmin dezl 560 LT– niezbędnik każdego kierowcy

Autor: Dział Prasowy, 30 marca 2011 19:00:38

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalny lider w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, ma przyjemność zaprezentować nową serię nawigacji dēzl, która została zaprojektowana specjalnie z myślą o kierowcach ciężarówek. Model Garmin dēzl 560LT z najnowszej serii wyposażono w duży (5 calowy) i czytelny ekran oraz głośniki o zwiększonej mocy. Dodatkowo dēzl oferuje dostęp do obszernej bazy przydatnych punktów POI (serwisy samochodowe, restauracje, stacje benzynowe), informacji na temat ograniczeń dla samochodów ciężarowych oraz rozbudowane opcje planowania i kalkulowania trasy, bazujące na technologii Garmin nüRoute.

 

Seria produktów dēzl jest projektowana ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb i wymagań stawianych przez firmy z sektora transportowego,” powiedział Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska „Duży i czytelny ekran, wbudowany głośnik czy też szereg funkcji, które pozwolą kierowcy ciężarówki na znaczne oszczędności czasu, paliwa i pieniędzy, to najważniejsze zalety naszej najnowszej nawigacji.”

 

dēzl 560LT pozwala na wyświetlanie na bieżąco informacji na temat danej trasy, z uwzględnieniem remontowanych odcinków czy ewentualnych opóźnień w ruchu, sugerując przy tym najkorzystniejszą trasę – wszystko dzięki zintegrowanemu odbiornikowi TMC. Usługa Lifetime Traffic gwarantuje bezpłatną, bezterminową subskrypcję komunikatów drogowych zapewniając nieograniczony dostęp do komunikatów o aktualnej sytuacji na drodze.

 

Bezpieczniejsze, ekonomiczne i szybkie wyznaczanie tras

 

  • Zainstalowane mapy pozwalają na uzyskanie szczegółowych informacji na temat danej drogi z uwzględnieniem nazw ulic czy ewentualnych obostrzeń dotyczących ciężarówek, takich jak ograniczenia masy samochodu, długości, wysokości czy przewozu materiałów niebezpiecznych. Dzięki możliwości zapisu kilku profili samochodów w pamięci nawigacji dēzl, możemy szybko i bezpiecznie wyznaczyć najlepszą trasę dla pojazdu, którym aktualnie się poruszamy.
  • Nawigacja dēzl to również narzędzie, które pozwoli na monitorowanie trasy z uwzględnieniem zużycia paliwa. Automatycznie zapisywane w archiwum dane dotyczące długości drogi umożliwiają określenie zużycia paliwa na poszczególnych jej odcinkach.
  • Dzięki dēzl można znaleźć informacje dotyczące lokalizacji przydatnych dla kierowców miejsc, np. punktów ważenia samochodów ciężarowych, najbliższego zjazdu z autostrady, parkingów dla TIR-ów, restauracji, stacji benzynowych, czy moteli.
  • Funkcja asystenta pasa ruchu ułatwi orientację w przypadku skomplikowanych węzłów komunikacyjnych, dzięki niej kierowcy nie przegapią właściwego skrętu. W przypadku ważniejszych rozjazdów dostępna jest również funkcja PhotoReal View zapewniająca realistyczny wygląd skrzyżowań.

 

Bezpłatna, bezterminowa subskrypcja komunikatów drogowych

  • Dzięki zintegrowanemu odbiornikowi TMC i bezpłatnej, bezterminowej subskrypcji komunikatów drogowych z łatwością można uniknąć korków na drodze. Wystarczy dotknąć ekranu urządzenia dēzl, aby wyświetlić informacje o sytuacji na drodze lub wyznaczyć objazd omijający obszar, gdzie wystąpił problem.

 

nüRoute - inteligentne kalkulowanie i wyznaczanie trasy

  • Funkcja trafficTrends zapewnia efektywne wyznaczanie tras i dostarczanie dokładnych informacji o godzinie przybycia. Nawigacja wybiera właściwą drogę na podstawie historycznych danych oraz ustalonych przez Garmin trendów ruchu w danej okolicy o konkretnych porach dnia.
  • Funkcja myTrends powoduje, że nawigacja zapamiętuje często wybierane punkty docelowe i podpowiada cel bez potrzeby aktywacji trasy, wyświetlając godzinę przybycia i najlepszą propozycję trasy na podstawie informacji o ruchu drogowym, dzięki czemu dostosowuje się do indywidualnego stylu jazdy każdego kierowcy.  

 

Dostosuj dēzl do własnych preferencji

  • Każdy użytkownik, za pomocą przyznawanych gwiazdek – od 1 do 5 – może prowadzić własne rankingi punktów POI. Po podłączeniu urządzenia komputera z dostępem do internetu i zalogowaniu się na stronie myGarmin, nasz osobisty ranking jest dodawany do istniejącej bazy i jednocześnie pobierane są informacje o rankingach innych użytkowników. Dzięki temu zyskujemy dostęp do bazy rankingów punktów POI.
  • Każdy użytkownik ma możliwość dostosowania głównego menu do własnych preferencji wybierając te ikony, z których najczęściej korzysta. Pozwala to na szybszą i bardziej intuicyjną obsługę urządzenia. 
  • dēzl to w pełni mobilne i wszechstronne rozwiązanie. Bez najmniejszych problemów z nawigacji Garmin możemy korzystać zarówno w samochodzie ciężarowym jak i w aucie osobowym.

 

Sugerowana cena detaliczna dla dēzl 560LT wynosi 1599 PLN. Więcej informacji na temat produktów Garmin można znaleźć na stronie www.garmin.com

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign