Nowy WinFast GTX 550 Ti OC - wydajniejszy, zimniejszy i mniejszy

Autor: Dział Prasowy, 17 marca 2011 21:30:51

Leadtek Research Inc., jeden z globalnych liderów w dostarczaniu zaawansowanych technologii, ma przyjemność zaprezentować kartę graficzną WinFast GTX 550 Ti OC. Najnowszy produkt Leadteka bazuje na zaawansowanym procesorze graficznym NVIDIA GeForce GTX 550 Ti, który gwarantuje wysoką wydajności oraz zapewnia pełną zgodność z kluczowymi technologiami. Dodatkowo, dzięki fabrycznemu overclockingowi oraz autorskiemu systemowi chłodzenia, karta Leadteka wyróżnia się na tle referencyjnych konstrukcji wyższą wydajnością oraz lepszym, o około 15%, rozpraszaniem ciepła.

System chłodzenia WinFast GTX 550 Ti składa się z dwóch miedzianych, 8mm ciepłowodów, dużego radiatora oraz wydajnego wiatraka o średnicy 70mm. Rozwiązanie takie pozwala na skuteczne odprowadzanie ciepła przy zachowaniu wysokiej kultury pracy. Kolejnym plusem najnowszego produktu Leadteka są niewielkie gabaryty – całkowita długość karty graficznej wynosi zaledwie 194mm, co pozwala na jej łatwy montaż praktycznie w każdej obudowie.

Sercem WinFast GTX 550 Ti OC jest nowy układ GF116 składający się z 192 rdzeni CUDA, który do komunikacji z pamięciami GDDR5 wykorzystuje 192-bitową magistralę systemową. Taktowanie rdzenia GPU wynosi 930 MHz natomiast efektywna częstotliwość pracy pamięci to 4100 MHz. Dzięki temu WinFast GTX 550 Ti OC, w porównaniu do GeForce GTS 450, oferuje wydajność wyższą nawet o 28%. Równie korzystnie prezentuje się stosunek wydajność do pobieranej mocy. W tym przypadku nowa karta Leadteka uzyskuje wynik o około 20% lepszy od modelu z poprzedniej generacji.

WinFast GTX 550 Ti, podobnie jak pozostałe karty z serii GeForce GTX 500, w pełni wspiera i wykorzystuje możliwości oferowane przez system Microsoft Windows 7, takie jak  akceleracja GPU, teselacja, DirectX 11, Shader Model 5.0 czy OpenGL 4.0.

Wraz z WinFast GTX 550 Ti zadebiutował także nowy design opakowań kart graficznych firmy Leadtek. Poczynając od tego modelu głównym motywem wykorzystywanym na pudełkach będą dzikie zwierzęta, które mają symbolizować charakter danego produktu.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign