Dell Inspiron Duo - wyjątkowe połączenie tableta i netbooka

Autor: Dział Prasowy, 17 marca 2011 21:18:31

Dell wprowadza na rynek Inspiron duo – komputer typu tablet z obracanym ekranem. Wyjątkowe wzornictwo i obrotowy ekran-Inspiron duo łączy w sobie prostotę tabletu, funkcjonalność pełnej klawiatury oraz wygodę, jaką daje stacja dokująca. Przełączanie pomiędzy trzema trybami jest wyjątkowo proste i zajmuje sekundę. Możliwość korzystania z jednego urządzenia na trzy sposoby to idealne rozwiązanie dla tych, którzyużywają komputera do pracy, ale cenią sobie również swobodny charakter korzystania z ekranu dotykowego, który ułatwia dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki, zdjęć czy portali społecznościowych.

 

Inspiron duo to najnowszy model w dynamicznie rozwijającym się portfolio produktów mobilnych Dell, w którym znajdziemy także poręcznego, mieszczącego się w kieszeni lub torebce, smartfona Streak 5. Wprowadzając na rynek tableta Inspiron duo, Dell pokazuje swojezaangażowanie w segment urządzeń mobilnych oraz odpowiada na potrzeby użytkowników żyjących w biegu, umożliwiając im dostęp do sieci, znajomych i rodziny oraz ulubionych treści w wygodny sposób.

 

„Dell definiuje nowe sposoby korzystania z komputerów, oferując produktydostarczające użytkownikom nowych wrażeń i pozwalające na stały kontakt ze znajomymi oraz na dostęp do ulubionych materiałówbez względu na miejsce,” mówi Marcin Babiak, dyrektor ds. rynku konsumenckiego w firmie Dell. „Inspiron duo dzięki swojejpodwójnej funkcjonalności umożliwia dostęp do aplikacji dzięki jednemu dotknięciu ekranu, a z drugiej strony oferuje funkcjonalność pełnej klawiatury,daje pełny komfort korzystania z różnorodnych programów.Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom ten innowacyjny produkt.”

 

Inspiron duo, wraz z systemem operacyjnym Windows 7 Home Premium oraz dwurdzeniowym procesorem i dyskiem 250GB jest dostępny już od 1999 PLN (z VAT i kosztem dostawy). W sprzedaży będzie również dostępna dedykowana stacja dokująca.

 

„Sukces, jaki odnieśliśmy tworząc Inspiron duo, był możliwy jedynie dzięki bliskiej współpracy oraz połączeniu uniwersalności i adaptowalności systemu Windows 7 z kreatywnością projektantów Dell, za którą stoi pomysł na stworzenie wyjątkowego mocowania ekranu Inspiron duo,” mówi Brad Brooks, corporate vice president Windows, consumer marketing w firmie Microsoft.

 

Ekran dotykowy lub klawiatura

W trybie tabletu, kiedy ekran jest obrócony na zewnątrz obudowy, Inspiron duo sprawdza się idealnie jako urządzenie służące do rozrywki. Innowacyjne oprogramowanie duo Stage pozwala swobodnie korzystać z zasobów muzycznych i filmowych komputera,grać czy korzystać zInternetu. Wygodny w obsłudze 10,1-calowy ekran HD znakomicie nadaje się również do oglądania filmów.

 

Po odwróceniuekranu do środka komputera i otworzeniu obudowy możemy korzystać z pełni funkcjonalnej klawiatury, która przydaje się przy pisaniu mejli, korzystania z edytora tekstów, arkusza kalkulacyjnego czy tworzeniu prezentacji. Wbudowana kamera internetowa, zintegrowaneWi-Fi oraz dodatkowe możliwości wyposażenia komputera w łączność Bluetooth czy modem 3G sprawiają, że kontakt ze znajomymi
i rodziną staje się jeszcze prostszy.

 

Dla tych, którym rozrywki nigdy za wiele, Dell proponuje dodatkowo stację dokującą Inspiron duo Audio Station z wbudowanym czytnikiem kart pamięci, głośnikami JBL, dwoma portami USB 2.0, portem Ethernet oraz ładowarką. Po podłączeniu do stacji, oprócz ładowania baterii, Inspiron duo może pełnić funkcję budzika, elektronicznej ramki na zdjęcia, czy eleganckiego odtwarzacza muzyki.

Inspiron duo sprawdza się świetnie jako tablet służący do zabawy dla dzieci, a po odwróceniu ekranu może być wykorzystanyprzez rodzicówdo załatwiania ich spraw. Studenci mogą wykorzystywać funkcję tabletu do oglądania filmów i słuchania muzyki podczas drogi na zajęcia, a po przekręceniu ekranu do zapisywania notatek czy pisania prac semestralnych. Inspiron duo sprawdza się równie dobrze jako źródło rozrywki podczas podróży, umożliwiając oglądanie filmów, czy surfowanie po Internecie w trybie dotykowym. W trybie z klawiaturą, dzięki Windows 7, można z niego korzystać jako pomocy w organizowaniu podróży, umieszczaniu wpisów na blogach, zarządzaniu zdjęciami czy muzyką.

 

Specyfikacja Dell Inspiron duo

 • 10.1-calowy, pojemnościowy wyświetlacz HD (1366x768) z funkcją multi-touch
  i akceleratorem HD dla płynnego odtwarzania materiałów HD; wystarczy obrócić ekran, aby przełączać między trybem dotykowym a klawiatury
 • System Windows 7 Home Premium
 • Oprogramowanie Dell duo Stage
 • Zintegrowana kamera 1.3 megapikseli z mikrofonem
 • 2 porty USB 2.0; jeden port słuchawkowy
 • Dwurdzeniowy procesor Intel Atom N550 (1.5GHz)
 • Dysk twardy 250GB lub 320GB (5400 RPM)
 • Pamięć RAM - 2GB (DIMM DDR3 800 MHz)
 • Opcjonalna stacja dokująca Inspironduo Audio Station z czytnikiem kart pamięci (7 w 1), głośnikami JBL, 2 dodatkowymi portami USB 2.0, gniazdem Ethernet; stacja ładuje komputer i w tym czasie może działać jako zegar, ramka na zdjęcia lub odtwarzacz audio.

 

duo Stage: idealny interfejs

duo Stage, nowy interfejs Dell, sprawia, że korzystanie z tabletu Inspiron duo jest jeszcze przyjemniejsze. Interfejs zapewnia błyskawiczny dostęp do plików muzycznych, zdjęć, filmów, gier oraz innych aplikacji. Na przykład:

 

 • DotknięcieikonkiMusicStage otwiera naszą kolekcję muzyczną
 • VideoStage zarządza filmami oraz ściągniętymi programami TV
 • PhotoStage zawiera zintegrowane możliwości łączenia się z mediami społecznościowymi (Facebook, Flickr) umożliwiając zamieszczanie najświeższych zdjęć oraz oglądanie zdjęć znajomych.

 

Dell Inspiron duo jest już dostępny w sklepie internetowym www.dell.pl. Wkrótce pojawi się też w wybranych sklepach elektronicznych. Więcej informacji na temat produktu pod adresem www.dell.pl/inspironduo.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign