GIGABYTE zaprezentował najnowsze produkty na targach CeBIT 2011

Autor: Dział Prasowy, 06 marca 2011 15:02:39

GIGABYTE zaprezentował na targach CeBIT 2011 kilka swoich najnowszych produktów. Jak zwykle w takich okolicznościach, przedstawiciele mediów z branży IT już pierwszego dnia mieli okazję zapoznać się z planami firmy na resztę bieżącego roku. 

Zabójcze płyty główne dla graczy

W tym roku na szczególna uwagę spośród nowości zaprezentowanych przez GIGABYTE zasługuje pierwsza seria płyt głównych dla graczy - GIGABYTE G1-Killer -  opartych na chipsecie Intel® X58. W skład serii wchodzą trzy produkty: G1.Assassin, G1.Sniper oraz G1.Guerrilla, które zostały zaprojektowane specjalnie dla zaawansowanych graczy komputerowych. Dwa najwyżej pozycjonowane modele z serii - G1.Assassin i G1.Sniper – wyposażono w wysokiej jakości kartę dźwiękową Creative Soundblaster z X-Fi Xtreme Fidelity® oraz wsparciem dla technologii EAX® Advanced HD™ 5.0. Doskonały dźwięk zapewnia także profesjonalny wzmacniacz słuchawkowy zastosowany w tych platformach. Rozwiązaniem przydatnym szczególnie w grach online jest zaawansowana karta sieciowa zapewniająca niezwykłą stabilność połączenia internetowego. Współpracujące z nią aplikacje takie jak Killer™ Network Manager oraz Bigfoot Advanced Game Detect dają użytkownikom pełną kontrolę nad połączeniem sieciowym i pozwalają na utrzymanie najwyższego priorytetu dla gry.

Najwyższy model z serii, G1.Assassin, wyposażony został dodatkowo w praktyczny przedni panel kontrolny, który zapewnia szybki dostęp do 2 portów USB 3.0 oraz złączy Power eSATA. Panel zawiera także przycisk Quick Boost, który pozwala graczom na błyskawiczny overclocking systemu. Z jego pomocą wystarczy jeden ruch ręki aby niesamowicie zwiększyć wydajność systemu bez potrzeby resetowania go.

Ciekawostką w przypadku serii GIGABYTE G1-Killer jest militarny design. O unikalnym wyglądzie tych platform w dużej mierze przesądził rozbudowany układ chłodzenia przypominający wojskowy osprzęt. Dodatkową zaletą układu jest 5 strategicznie rozmieszczonych złącz wentylatorów z funkcją Smart. Indywidualne czujniki pozwalają łatwo kontrolować temperaturę z pomocą oprogramowania GIGABYTE EasyTune™ 6 lub poprzez BIOS.

Płyty główne GIGABYTE z serii G1-Killer są dostępne w sprzedaży detalicznej od marca 2011. 

 

Nowość dla overclockerów

Na stoisku GIGABYTE  nie zabrakło również ciekawych produktów dla zagorzałych overclockerów. Płyta GIGABYTE GA-X58A-OC została stworzona w ścisłej współpracy ze światowej sławy overclockerem HiCookie, którego cenne uwagi pomogły w stworzeniu rozwiązania oferującego zupełnie nową jakość w segmencie płyt głównych przeznaczonych do OC. GA-X58A-OC oparta na chipsecie Intel® X58 (LGA 1366) wykorzystuje szereg unikalnych rozwiązań: pełna gama przycisków OC umożliwia szybkie i bardzo precyzyjne dostosowanie parametrów pracy, natomiast przełącznik DualBIOS™ pozwala w łatwy sposób wskazać układ BIOS, który aktualnie chcemy wykorzystywać. Zmiany w samym projekcie płyty pozwoliły optymalnie dostosować układ komponentów do potrzeb overclockerów (np. ułatwić założenie izolacji). Podobnie jak seria G1-Killer, GA-X58A-OC wyróżnia unikalny design, który odchodzi od typowej dla GIGABYTE niebieskiej kolorystyki. Czarny laminat z pomarańczowymi elementami  zrobi wrażenie nie tylko na samych overclockerach, ale także na tych, którzy będą śledzić rekordy OC padające z użyciem tej platformy. W Polsce płyta GA-X58A-OC pojawi się w sprzedaży detalicznej w kwietniu 2011.  

 

Wszechstronna miniaturka

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się również płyta główna mini-ITX GA-E350N-USB3 oparta na platformie AMD E350 (nazwa kodowa Brazos). Na niewielkim laminacie najnowszego „malucha” GIGABYTE znajduje się szeroka gama nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają zbudować miniaturowy komputer multimedialny (Media Center). Model GA-E350N-USB3 został wyposażony w zintegrowany procesor AMD Dual-Core E-350 oraz bardzo wydajny układ graficzny AMD Radeon HD 6310 obsługujący najnowsze biblioteki DirectX 11. Płyta posiada 2 sloty pamięci DDR3, złącze graficzne PCI-E 2.0 x16,  4 złącza SATA 6 Gb/s oraz 10 złączy USB (w tym 3 szybkie USB 3.0). Niezaprzeczalną zaletą tej platformy jest także wyjątkowo niski pobór energii (ok. 25W), a zatem jest to propozycja nie tylko nowoczesna, ale i energooszczędna. GA-E350N-USB3 dostępna jest w sprzedaży detalicznej od lutego 2011.

 

Więcej informacji na temat produktów firmy GIGABYTE na: www.gigabyte.pl

 

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign