Nowy, przenośny dysk SSD z USB 3.0 od TRANSCEND-a

Autor: Dział Prasowy, 03 marca 2011 21:50:09

Firma TRANSCEND informuje o rozszerzeniu rodziny dysków SSD o nowy, przenośny model – SSD18C3, łączący szybkość przesyłania danych interfejsu USB 3.0 z wydajnością i odpornością na uszkodzenia dysków SSD.

Tryb Turbo: transfer danych z prędkością do 260MB/s

Nowy dysk SSD18C3 wyposażony jest w pamięć NAND flash oraz innowacyjny sterownik, zaprojektowane tak, aby znacznie zwiększyć szybkość transferu. Po zainstalowaniu, dysk SSD automatycznie przełącza się w tryb Turbo, pozwalając na transfer danych z prędkością do 260MB/s, przy wykorzystaniu portu USB 3.0. SSD18C3 potrzebuje zaledwie 15 sekund na przekopiowanie całego nieskompresowanego filmu DVD.

Dysk jest kompatybilny również z USB 2.0, co gwarantuje, że mogą z niego korzystać także użytkownicy nieposiadający portu USB 3.0 w swoich komputerach.

Wyjątkowa trwałość w silikonowej obudowie

Ze względu na brak ruchomych części, SSD18C3 pracuje cicho i jest odporny na wstrząsy i wibracje.
Aby zwiększyć trwałość dysku, umieszczono go w absorbującej drgania, antypoślizgowej, silikonowej obudowie. Takie rozwiązanie gwarantuje możliwość korzystania z dysku bez obawy o przypadkowe uderzenia. Dodatkowo, małe rozmiary i niska waga sprawiają, że dysk jest poręczny i doskonale sprawdza się w podróży.

One Touch auto-backup i oprogramowanie JetFlash Elite

Dysk SSD18C3 oferuje wygodny przycisk One Touch, pozwalający na natychmiastowe tworzenie kopii zapasowych i synchronizację danych z komputera.

Użytkownicy mogą również pobrać ze strony producenta oprogramowanie  JetFlash Elite do zarządzania danymi. Oprogramowanie pozwala na bezpieczne przechowywanie haseł oraz umożliwia dostęp do skrzynki pocztowej po podłączeniu do komputera z dostępem do Internetu.

Nowy dysk SSD18C3 firmy TRANSCEND dostępny jest w pojemnościach 64GB i 128GB.

Cena:

Cena detaliczna dysku SSD18C3 o pojemności 64GB wynosi 525 zł brutto, a  w przypadku pojemności 128GB jest to 1060 zł brutto.

Gwarancja:

Produkt objęty jest 3 -letnią gwarancją producenta.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign