Intel rozszerza linię dysków SSD

Autor: Dział Prasowy, 28 lutego 2011 19:55:54

Firma Intel Corporation rozszerzyła dziś swoją linię dysków SSD o modele z serii Intel® Solid-State Drive 510 Series. Intel SSD 510 oferuje szybki interfejs SATA o przepustowości 6 gigabitów na sekundę (Gb/s), który w pełni wykorzystuje wyższą prędkość magistrali SATA w nowych platformach z niedawno wprowadzonymi do sprzedaży procesorami Intel® Core™ drugiej generacji. Intel SSD 510 obsługuje transmisję danych z szybkością do 500 megabajtów na sekundę (MB/s), podwaja szybkość odczytu sekwencyjnego i zwiększa ponad trzykrotnie (do 315 MB/s) szybkość zapisu sekwencyjnego w porównaniu z bieżącymi dyskami SSD 3Gb/s Intela, aby przenosić więcej danych w krótszym czasie. Dzięki temu nadaje się idealnie dla wymagających graczy, twórców mediów, użytkowników stacji roboczych i dla każdego entuzjasty technologii.

 

Intel SSD 510 oferuje najwyższą szybkość odczytu i zapisu sekwencyjnego wśród konsumenckich stacji SATA SSD dostępnych dziś na rynku, zapewniając wydajność wyższą o ponad 50 procent niż tradycyjne dyski twarde (HDD). W porównaniu do dysków mechanicznych dyski SSD nie tylko przyspieszają reakcje systemu, ale są bardziej wytrzymałe, zużywają mniej energii i działają ciszej, ponieważ nie zawierają ruchomych części. Dyski SSD skracają czas rozruchu systemu, uruchamiania aplikacji oraz dostępu do plików i szybciej budzą się ze stanu uśpienia, co przekłada się na zauważalne zwiększenie wydajności. Konwencjonalne dyski twarde nie mogą też efektywnie wykorzystać zalet technologii 6 Gb/s, ponieważ nie wykorzystują w pełni nawet bieżącego interfejsu SATA 3 Gb/s.

 

 — Seria Intel SSD 510 uzupełnia naszą linię produktów SSD i została zaprojektowana specjalnie pod kątem zastosowań, które wymagają szybkiego sekwencyjnego transferu mediów — powiedział Pete Hazen, dyrektor ds. marketingu w Intel NAND Solutions Group. — Czy chodzi o gracza, który domaga się nieskazitelnego obrazu i szybszego wczytywania gier, czy o wymagającego użytkownika stacji roboczej, nowa stacja 6Gb/s SATA SSD Intela jest nie tylko znacznie szybsza niż przeznaczone dla graczy dyski twarde 10 000 RPM, ale również szybsza niż dwa takie dyski połączone w macierz RAID2.


Pierwszą rzeczą, którą próbujemy zoptymalizować podczas tworzenia gry, nie jest zużycie pamięci ani liczba klatek na sekundę, ale czas jaki naszym twórcom treści zajmuje iteracja — powiedział Dave Lang, dyrektor generalny Iron Galaxy, studia deweloperskiego gier komputerowych z Chicago. — Od kiedy nasz zespół zaczął korzystać z intelowskich stacji 6Gb/s SSD, czas potrzebny na wprowadzenie zmiany w edytorze i wypróbowanie jej w grze skrócił się o 15 do 20 procent. Szybsze iteracje to więcej iteracji, co z kolei oznacza lepszą grę dla konsumentów.


Seria Intel SSD 510 wykorzystuje sprawdzoną, 34-nanometrową pamięć NAND flash, aby zapewnić najlepszą w tej klasie wydajność: sekwencyjny odczyt danych z szybkością 500 MB/s i zapis z szybkością 315 MB/s w przypadku modelu o wysokiej pojemności. Produkt jest już dostępny w wersjach o pojemności 250 GB w cenie 584 dol. oraz 120 GB w cenie 284 dol. w partiach po 1000 sztuk. Obie wersje są objęte ograniczoną trzyletnią gwarancją. Wersja 120 GB jest idealna do komputerów stacjonarnych z podwójnym napędem — hybrydowych konfiguracji, które cieszą się coraz większą popularnością. W konfiguracjach tego typu system operacyjny, ulubione aplikacje i gry są przechowywane w stacji SSD, co skraca rozruch systemu i zwiększa wydajność aplikacji, natomiast dysk twardy służy do przechowywania danych.

 

Oprócz wysokiej niezawodności nabywcy stacji Intel SSD zyskują bezpłatne oprogramowanie Intel® SSD Toolbox z optymalizatorem Intel SSD, które oferuje użytkownikom Microsoft Windows* zaawansowany zbiór narzędzi administracyjnych, informacyjnych i diagnostycznych pomagających zachować pierwotną kondycję i wydajność stacji. Aby ułatwić sobie proces instalacji, wszyscy użytkownicy stacji Intel SSD mogą pobrać bezpłatne oprogramowanie Intel® Data Migration, które umożliwia sklonowanie całej zawartości starszego napędu (SSD lub HDD) na dowolną stację Intel SSD.

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign