Nowy czytnik kart pamięci Sony

Autor: Dział Prasowy, 18 lutego 2011 01:43:01

Firma Sony zaprezentowała kolejne rozwiązanie ułatwiające przesyłanie do komputera filmów i zdjęć z aparatu cyfrowego, kamery lub smartfonu. Co więcej, nowy produkt można także podłączyć bezpośrednio, bez żadnych kabli do telewizora BRAVIA z portem USB, a następnie wyświetlać na dużym ekranie filmy i zdjęcia z aparatu Cyber-shot lub kamery Handycam®.

 

Rodzina nowych, miniaturowych czytników kart pamięci firmy Sony – której pierwszym przedstawicielem jest model MRW-F3 – znakomicie upraszcza przesyłanie plików między dzisiejszymi urządzeniami cyfrowymi. Aby odtwarzać filmy i zdjęcia, nowe modele można podłączyć nie tylko do komputera, ale również do telewizora BRAVIA®, konsoli PlayStation®3 czy odtwarzacza Blu-ray Disc Sony z portem USB.

Nowe czytniki kart pamięci są urządzeniami typu „podłącz i używaj”, a więc nie wymagają do pracy żadnych sterowników. Dzięki zgodności ze standardem Hi‑Speed USB 2.0 umożliwiają szybkie przesyłanie danych, obrazów i muzyki. Darmowe oprogramowanie Drive Letter Recognition, które można pobrać z witryny http://support.sony-europe.com, pozwala z łatwością zidentyfikować poszczególne gniazda czytnika, do których są włożone karty. Eliminuje to wątpliwości w rodzaju „który napęd wybrać z pulpitu?”.

 

MRW-F3: wyświetlanie filmów HD* i zdjęć przy użyciu telewizora BRAVIA®, odtwarzacza Blu-ray Disc™ lub konsoli Playstation 3

Lekki, swobodnie mieszczący się w kieszeni czytnik kart pamięci idealnie nadaje się do przesyłania plików cyfrowych do komputera. To również jedyny w ofercie Sony model, który pozwala na wyświetlanie filmów HD i zdjęć na telewizorze BRAVIA®: wystarczy przełożyć kartę pamięci z aparatu lub kamery i podłączyć urządzenie bezpośrednio do portu USB telewizora BRAVIA®.

 

Model F3 jest zgodny z szybkim, 8-bitowym łączem równoległym wykorzystywanym w kartach Memory Stick PRO-HG™, co znacznie przyspiesza przysłanie filmów HD i innych dużych plików z produkowanych przez Sony nośników Memory Stick PRO-HG Duo™ HX.

 

Model F3 jest wyposażony w proste gniazdo na jedną kartę, obsługujące szeroki wachlarz nośników Memory Stick, SD i MMC, w tym karty SDXC o dużej pojemności i szybkie karty UHS-I SD.

 

Oferta czytników kart pamięci obejmuje ponadto modele MRW-EA7, MRW-S2 i MRW-T2, podłączane do wolnego portu USB krótkim kablem połączeniowym (dostarczonym). Wszystkie modele z kablem mają oddzielne gniazda na karty Memory Stick, SD i MMC, co upraszcza wykonywanie kopii zapasowych oraz przenoszenie danych między kartami. Zaawansowany model EA7 w eleganckiej obudowie z aluminium jest wyposażony w aż pięć gniazd na karty, podczas gdy niedrogie czytniki S2 i T2 mają odpowiednio cztery i dwa gniazda.

 

Nowa rodzina czytników kart pamięci firmy Sony jest już w sprzedaży.

 

Czytniki kart pamięci — zgodność z nośnikami

Model

Gniazda

Memory Stick Pro Duo

Memory Stick PRO-HG Duo

M2***

SD/SDHC

SDXC

microSD/

microSDHC

CF

SM

xDP

EA7

5

OK

OK**

OK

OK

-

OK

OK

 

OK

S2

4

OK

OK**

OK***

OK

-

OK***

OK

OK

OK

T2

2

OK

OK**

OK***

OK

-

OK***

-

-

-

F3*

1

OK

OK

OK***

OK

OK

OK***

-

-

-

D1

1

OK

OK**

OK***

OK

-

OK***

-

-

-


Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign