BenQ MS612ST – krótkoogniskowy projektor SVGA

Autor: Dział Prasowy, 14 lutego 2011 22:36:59

Jeszcze w lutym br. BenQ wprowadzi na polski rynek nowy model ekonomicznego,uniwersalnego krótkoogniskowego projektora SVGA dla szerokiego grona odbiorców domowych oraz małych i średnich firm.


Wykonany w technologii DLP, BenQ MS612ST ma podstawową rozdzielczość SVGA (800x600), może jednak współpracować z urządzeniami zewnętrznymi do maksymalnej rozdzielczości UXGA (1600x1200) pikseli. Jest w pełni kompatybilny ze standardem HDTV: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p. Standardowo obraz ma proporcje 4:3, a maksymalny wymiar obrazu na ekranie to 300 cali (750cm). Kontrast obrazu 5000:1, przy jasności 2500 ANSI lumenów.


Zastosowanie technologii BrilliantColor™ Texas Instruments® pozwala uzyskać lepszą jakość prezentacji o jasności zwiększonej o 50% przy lepszym odwzorowaniu średnich tonów kolorów, szczególnie dobrze jest to zauważalne przy odtwarzaniu filmów oraz wyświetlaniu zdjęć. Funkcja 3D Color Management pozwala na niezależną zmianę parametrów kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie
obrazu.


Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych. Modele z krótkoogniskowym obiektywem rozwiązują istotny problem – wyświetlania obrazu dużego formatu w pomieszczeniach lub krótkim dystansie między projektorem a ekranem. Projektor doskonale współpracuje z interaktywnymi tablicami – nauczyciel czy prelegent nie jest oślepiany w czasie prowadzenia zajęć, a jego cień nie zasłania ekranu.


6.000 godzin i USB Display
Dużą zaletą MS612ST jest wydłużona żywotność – 6.000 godzin pracy lampy w trybie ekonomicznym i 4.500 godzin przy normalnym korzystaniu z projektora. Lampa potrzebuje tylko 190 W, co dodatkowo zmniejsza koszty eksploatacji i wpływa także na ochronę środowiska. Wbudowany czytnik pamięci USB i funkcja USB Display umożliwiają używanie projektora bez podłączania do komputera – obraz wyświetlany jest bezpośrednio z nośnika pamięci podłączonego do gniazda USB.


Projektor dostępny będzie w Polsce od lutego br. w sugerowanej cenie detalicznej: 1.749 zł(z VAT).
Gwarancja 36 miesięcy w systemie door-to-door, (12 miesięcy lub 2.000h na lampę).

Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0