GN245HQ - nowy monitor 3D od Acer

Autor: Dział Prasowy, 14 lutego 2011 22:24:18

Wyświetlanie obrazu 3D bez wątpienia będzie najważniejszym trendem w tym roku. Na rynku jest już dostępnych wiele rozwiązań pozwalających na oglądanie przestrzennego obrazu, od audycji TV i filmów po gry, zdjęcia i nowe aplikacje edukacyjne.  

 

Firma Acer zaprezentowała monitor 3D GN245HQ, który jako pierwszy na świecie współpracuje z technologią HDMI 3D firmy NVIDIA i pozwala na pełne wykorzystanie możliwości stereoskopowego obrazu. Dzięki doskonałym parametrom, wspaniałej jakości grafiki oraz świetnym technologiom, monitor 3D GN245HQ idealnie nadaje się do gier oraz do oglądania filmów: w pełni spełnia oczekiwania entuzjastów innowacyjnych technologii oraz pasjonatów gier.  

 

Nowy monitor Acer umożliwia wyświetlanie obrazu 3D o rozdzielczości Full HD i jest wyposażony w wejścia HDMI 3D i DVI-DL (dual link) współpracujące z technologią NVIDIA 3D. Dzięki temu wyznacza standard w dziedzinie 3-wmiarowych multimediów przenosząc użytkownika w samo centrum akcji i wyświetlając w pełni realistyczny obraz.

 

To efektywne ale nieskomplikowane rozwiązanie idealnie nadaje się do domowej rozrywki. Dołączone w zestawie okulary NVIDIA® 3D są wyposażone w aktywną migawkę oraz współpracują z nadajnikiem podczerwieni wbudowanym w monitor. Możliwość jednoczesnego używania kliku par sprawia, że okulary te pozwalają na oglądanie filmów lub granie w kilkuosobowym gronie.

 

Ponadto, ze względu na wbudowany nadajnik podczerwieni oraz wejście HDMI® 3D, monitor GN245HQ może być używany niezależnie od komputera, pozwalając na wyświetlanie stereoskopowych audycji z tunera TV, filmów 3D z odtwarzacza Blu-ray, zdjęć z cyfrowego aparatu 3D, a także podłączenie konsoli do gier.

 

Monitor ten doskonale nadaje się do zastosowań edukacyjnych, ponieważ umożliwia korzystanie z nowych, atrakcyjniejszych metod nauczania, takich jak aplikacje z przestrzennym obrazem, przenoszące widza w sam środek stanowiska archeologicznego, do wnętrzna ludzkiego ciała lub pokazujące budowę wszechświata.

 

Udoskonalona technologia 3D nie jest jedynym atutem monitora GN245HQ. Zastosowano w nim nowoczesne funkcje i rozwiązania, dzięki którym ma wspaniałe parametry, takie jak współczynnik kontrastu 100 milionów :1 zapewniający wyraźny obraz, czy czas reakcji 2 ms gwarantujący płynne odtwarzanie ruchu podczas dynamicznych gier. Ponadto, monitor jest wyposażony w panel z podświetleniem LED, o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080), przekątnej 23,6 cala i formacie 16:9, dzięki czemu idealnie nadaje się do wyświetlania kinowych filmów oraz współpracy ze źródłami sygnału 1080p. Częstotliwość odświeżania 120Hz pozwala natomiast na uzyskanie realistycznych efektów stereoskopowych.

 

GN245HQ zalicza się do rodziny monitorów EcoDisplay. Dążenie do ograniczania naszego niekorzystnego wpływu na środowisko jest obowiązkiem każdego z nas. Dlatego firma Acer projektuje energooszczędne monitory, które nie zawierają rtęci oraz są wykonane z materiałów nadających się do recyklingu. W celu obniżenia poboru mocy, wybrane modele są wyposażone podświetlenie z białymi diodami LED, natomiast w innych zmniejszono liczbę lamp z czterech do zaledwie dwóch. Dzięki temu, zużycie energii może zmniejszyć się nawet o 68%. Ponadto, diody LED nie zawierają rtęci, są bezpieczniejsze dla środowiska, a także pozwalają na uzyskanie wyższej jakości obrazu. Monitor Acer 3D spełniają wymagania surowych norm branżowych, także dyrektywy RoHS (dotyczącej ograniczenia stosowania substancji niebezpiecznych) oraz normy ENERGY STAR®. Mniejsze zużycie energii przekłada się na niższe koszty eksploatacji, lecz również pomaga chronić zasoby naturalne w trosce o przyszłe pokolenia. Ponadto, opakowanie monitora zostało zredukowane do minimum i jest wykonane z materiałów nadających się do recyklingu.

Monitor Acer GN245HQ jest objęty 2-letnią gwarancją.

 

 

Monitor GN245HQ – dane techniczne 

 

Typ wyświetlacza

LCD TFT

Przekątna wyświetlacza [cale]

23,6

Obudowa

16:9

Wymiary piksela [mm]

0,2715

Rozdzielczość

1920 x 1080 (odświeżanie 120 Hz)

Częstotliwość

DVI: 30-80 kHz / 56-120 Hz

Gęstość pikseli na cal

94

Czas reakcji [ms]

2

Kontrast

100 milionów : 1

Jasność [cd/m2]

300

Kąt widzenia w poziomie/pionie (przy wsp. kontrastu 10:1)

170° (w poziomie) / 160° (w pionie)

Liczba kolorów (w milionach)

16,7

Bity koloru (na składową)

6 + bit Hi-FRC

Pokrycie palety NTSC:[%]

72

Typ podświetlenia

Białe diody LED

Sygnał wejściowy

VGA, Dual-Link DVI, HDMI (z HDCP)

Głośniki

Dwa głośniki, 2 W

Montaż na ścianie (uchwyt VESA)

100 x 100

Przystosowany do blokady Kensington

Tak

Regulacja nachylenia

-5°~15°

Średni czas międzyawaryjny w temp. 25°C

30,000

Zasilanie

Wewnętrzny

Certyfikat Energy Star

N(3D)

Pobór mocy w stanie wyłączenia/gotowości [W]

0,85

Pobór mocy w stanie uśpienia [W]

1,85

Pobór mocy podczas pracy [W]

38,2

Serwis i pomoc techniczna

2 lata

Certyfikaty

CE, TÜV GS, MPRII, ISO9241-307

Cena SRP

1869 zł


Źródło:
Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign