Nowy program GIGABYTE 6 Series SATA Check

Autor: Dział Prasowy, 07 lutego 2011 13:00:36

Ostatnie informacje o wadliwych portach SATA 2 na płytach głównych opartych na chipsetach Intel z serii 6 (P67, H67) wywołały wiele wątpliwości na temat bezpiecznej konfiguracji urządzeń SATA. W odpowiedzi na liczne pytania użytkowników, firma GIGABYTE udostępniła program wspomagający poprawną konfigurację urządzeń SATA, który pozwoli zminimalizować problemy wynikające z błędnego funkcjonowania chipsetu. W przypadku użytkowania jednego lub dwóch urządzeń SATA możemy całkowicie wyeliminować opisywany problem podłączając oba urządzenia do białych portów SATA 3, których ten problem nie dotyczy. Tym, którzy używają 3 lub więcej urządzeń SATA, zaleca się podłączenie najważniejszych z nich (np. dysk twardy z systemem operacyjnym) do białych portów SATA 3,  a mniej istotnych urządzeń (np. napędów optycznych ) do portów SATA 2.

 

Aby wspomóc użytkowników w procesie optymalnej konfiguracji urządzeń SATA na płytach głównych z serii 6, firma GIGABYTE stworzyła program GIGABYTE 6 Series SATA Check, który sprawdza, czy porty SATA 2 są aktualnie używane. To proste oprogramowanie działa na każdej płycie głównej GIGABYTE opartej na chipsecie z serii Intel 6 i informuje o trzech różnych scenariuszach. 

 

Pierwsza możliwość to brak urządzeń podłączonych do potencjalnie wadliwych portów SATA 2.  W takim wypadku program poinformuje użytkownika, że konfiguracja jest poprawna (“SATA configuration (is) OK”).  W tej konfiguracji posiadany system komputerowy nie jest w żadnym stopniu zagrożony opisanym wcześniej problemem.

 

Druga możliwość to podłączenie wszystkich dostępnych urządzeń SATA do potencjalnie wadliwych portów SATA 2. W tym wypadku program zarekomenduje przełączenie urządzeń na wolne porty SATA 3 (“Please) move 1 or 2 devices from (the) Intel PCH SATA 2.0 ports to the free SATA 3.0 ports”). W tym wypadku zalecana jest zmiana konfiguracji i przepięcie urządzeń do portów SATA 3, co całkowicie zapobiegnie potencjalnym problemom.

 

 

Trzeci możliwy scenariusz, to urządzenia podłączone zarówno do portów SATA 2 jak i SATA 3. Program wyświetli wówczas informację, że używanie portów SATA 2 nie jest rekomendowane (“Use of (the) Intel PCH SATA 2.0 ports is not recommended”).  W tej sytuacji zalecamy podłączenie do portów SATA 3 dysków twardych krytycznych dla pracy systemu operacyjnego (dysk twardy, na którym zainstalowany został system operacyjny).

 

 

Program GIGABYTE 6 Series SATA Check można pobrać ze strony: ftp://download.gigabyte.ru/utility/67SfCK.ZIPŹródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0