NVIDIA GeForce GTX 560 Ti – najlepszy wybór dla graczy

Autor: Dział Prasowy, 25 stycznia 2011 19:04:16

Latem ubiegłego roku NVIDIA zaskoczyła graczy wprowadzeniem do swojej oferty karty graficznej GeForce® GTX 460, którą większość testerów okrzyknęła kartą o najlepszym stosunku wydajności do ceny. Zaledwie kilka miesięcy później NVIDIA powtarza ten sukces, wprowadzając do sprzedaży kartę GeForce GTX 560 Ti. Wyższa średnio o ok. 33% wydajność[ii], potencjał podkręcania wykraczający poza skalę, czy zawstydzający konkurencję stosunek wydajności do zużycia energii po raz kolejny pokazują, dlaczego karty graf iczne GeForce są najchętniej wybierane przez graczy na całym świecie.

GeForce GTX 560 Ti to najnowsza karta z rodziny układów “Fermi”, zaprojektowanych z myślą o dostarczeniu komputerom PC najwyższej wydajności w grach wykrzystujących DirectX 11. Karty GeForce GTX 560 Ti wynoszą tę wydajność na nowy, jeszcze wyższy poziom, przy zachowaniu znakomitych właściwości akustycznych, minimalnego zapotrzebowania na energię oraz korzystnej ceny.

Podobnie jak wszystkie karty z serii “DX11 Done Right”, GTX 560 Ti zapewnia najwyszą w swojej klasie wydajność w grach z DX11. W porównaniu z najbliższym konkurencyjnym produktem, GTX 560 Ti jest aż do 65% szybszy[iii] w najnowszych grach z DX11 wykorzystujących teselację, oraz do 30% wydajniejszy[iv] w grach poprzedniej generacji – z DX9 i DX10. Znakomita architektura układu, wykorzystująca m.in. rdzeń graficzny taktowany zegarem o częstotliwości 822 MHz, 8 układów odpowiedzialnych za teselację oraz 384 rdzenie CUDA powoduje, że GTX 560 Ti jest może pochwalić się wydajnością do 46% wyższą niż produkty konkurencji, kosztujące nawet ponad 20% więcej!

“GTX 560 Ti posiada wszystkie cechy karty idealnej – znakomitą wydajność, oszałamiający potencjał podkręcania oraz cichy i wydajny układ chłodzenia”, mówi Drew Henry, dyrektor działu procesorów graficznych GeForce w firmie NVIDIA. „Dzięki ogromnej podatności na podkręcanie nasi partnerzy będą mogli wprowadzać do swoich ofert karty z wyżej taktowanymi procesorami, a więc gwarantujące jeszcze wyższą wydajność, pozwalającą na wykorzystanie wszelkich efektów graficznych w grach.”

Dzięki wsparciu technologii NVIDIA 3D Vision™ oraz NVIDIA Surround™, GeForce GTX 560 Ti pozwala również cieszyć się ponad 500 grami czy filmami Blu-ray w pełnym stereoskopowym 3D nawet na 3 wyświetlaczach jednocześnie. Technologia NVIDIA SLI™, będąca najlepiej skalowalnym rozwiązaniem pozwalającym na wykorzystanie wielu procesorów graficznych, zapewni natomiast ogromny skok wydajności graczom, którzy zdecydują się na dodanie do ich systemów drugiej karty GeForce GTX 560 Ti.

GTX 560 Ti jest dostępny już od dziś w ofercie wiodących producentów kart graficznych, m.in.: ASL, ASUS, Colorful, ECS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, Jetway, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle, Zotac. Już w dniu premiery w sprzedaży znajdą się zarówno modele referencyjne, pracujące z zegarami 822 MHz, jak i te fabrycznie podkręcone nawet powyżej 1 GHz.


Źródło: Informacja prasowa

« Wróć do listy newsów

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy - dodaj pierwszy!

© TechWorks 2005-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: Ratyodesign